Newsy      

Zmiany w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym ­- umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej

Prezydent podpisał ustawę z dnia z dnia 18 marca 2016 r. o zmianie ustawy ­ Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Przedmiotowa zmiana zakłada umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej jedynie wówczas, gdy uprzednio stosowane inne środki oraz formy pomocy rodzicom dziecka, o których mowa w przepisach o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, nie doprowadziły do usunięcia stanu zagrożenia dobra dziecka, chyba że konieczność niezwłocznego zapewnienia dziecku pieczy zastępczej wynika z poważnego zagrożenia dobra dziecka, w szczególności zagrożenia jego życia lub zdrowia.

Komentarze Zmiany w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym ­- umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej (5)

      3 + 3 = ?    
Tak właśnie jak Instytucje zostałam oceniona przez obie Panie. Musiałabym wkleić cała Historię Chłopca. Chociaż to też nie działa, bo i tak każdy doszukuje się "złej rodziny". Gdyby to trafiło do TV to być może ktoś zastanowiłby się, że to jest krzywda Dziecka. Jestem samotną osobą i musze pracować, a sama też musze się utrzymać. Również żeby mieć pieniądze dla Chłopca, ciągle ubieram Chłopca i staram się wspomagać finansowo. Nawet gdyby Chłopiec zamieszkał ze mna nie mogę rzucić pracy, przecież musielibyśmy za coś życ.
DODAŁ: Aleksandra DNIA 30 sierpnia 2016 O 19:56
Pani Aleksandro, dlaczego pani nie jest dla chłopca spokrewnioną rodziną zastępczą, tylko pluje pani jadem na ludzi, którzy próbują dziecku pomóc?
DODAŁ: Marta DNIA 22 lipca 2016 O 14:16
Nie szkalujcie RZ i RDD gdy nie macie pojecia o rzeczywistosci .Cytajac to co napisala Pani Aleksandra to nie ma wogole pojecia o wychowaniu dziecka .Skor zabrano im dziecko i jak narazie nie wrocilo do RB to widocznie ta rodzina nie radzila sobie z wychowaniem .Nie zabiera sie dzieci bez powodu .
DODAŁ: Bozena DNIA 22 lipca 2016 O 13:59
...AŻ mnie wstrząsło pani aleksandro...to chory kraj...piszą o dobru dziecka,a robią inaczej...zabiora w 5 minut dziecko,ale zeby pomóc je odzyskać..niestety UTRUDNIAJĄ...skazują dzieci na cierpienie...smutek,żal,tęsknotę..no kto kocha lepiej dzieci od matki..NIKT..prawo kładzie na dobro materialne...boże ja już nie pisze bo mnie szlag trafia....chore prawo....
DODAŁ: ALICJA DNIA 09 maja 2016 O 12:50
Słuszna decyzja. Rodziny Zastępcze i tzw. "Rodzinne" Domy Dziecka to nieporozumienie. Pisze to z własnego doświadczenia. Pani, która prowadzi "Rodzinny" Dom Dziecka w Subkowach jest niekompetentna, zabrania widzeń z rodziną, składa nieprawdziwe donosy do Sądu o nas jako rodzinie. Dziecko zostało skazane na margines. Cokolwiek zrobi natychmiast ma sprawy sądowe, jest już zbuntowany, ponieważ jest tylko ciągle karany brakiem widzeń. Jest bardzo związany z rodziną, mimo, że Mama Go zawodzi, jednak ja jako ciocia, bardzo z Chłopcem związana mam zabronione wizyty oraz moja siostra - babcia dziecka. Chłopiec mieszkał u mnie 3,5 roku z Mamą, to był Jego najszczęśliwszy okres życia. Kiedy poszedł do I klasy Sz.P. Pani Wychowawczyni po pierwszym miesiącu stwierdziła, że trzeba Go zamknąć w Szpitalu Psychiatrycznym, później był Dom Dziecka, a następnie RDd. Mogłabym napisać książkę o ludziach, którzy zniszczyli to Dziecko. On czwarty rok nie uczy się (1-2 godzin dziennie) w tak cywilizowanym kraju "hodujemy" analfabetyzm. A wszystko w=to w imię "dobra dziecka"!!!! Rzecznik Praw Dziecka poinformowany przeze mnie o sytuacji stał się rzecznikiem Pani prowadzącej RDD. Ja nie otrzymuje odpowiedzi na moje skargi, natomiast Pani z RDD następnego dnia wszystko wie. Co się dzieje w tym kraju. Z Ukrainy Dzieci przyjeżdżają na święta do obcych Rodzin, natomiast nasz Kuba do prawdziwej rodziny nie miał pozwolenia, ferie też spędził w Subkowach. O CO W TYM KRAJU CHODZI???? GDZIE TU DOBRO DZIECKA? To tylko sygnały tej tragicznej sytuacji.Te 4 lata dla dziecka to koszmar, którego nie można przeskoczyć. Instytucja Rzecznika Praw Dziecka i wszystkie tzw. PCPR itp. to chore organy! do 4 lat, dzisiaj ma 11 lat i jest bardzo zbuntowany, a jedynym sposobem na Chłopca jest szpikowanie Go od 4 lat psychotropami. Tylko czy to zadziała? w nic już nie wierzę
DODAŁ: Aleksandra DNIA 29 marca 2016 O 22:32

ZOBACZ PODOBNE

Rzecznik o projekcie zmiany ustawy o ochronie zdrowia psychicznego

Rzecznik o projekcie zmiany ustawy o ochronie zdrowia psychicznego

12 stycznia 2023      TAGI:      
Jak podnosi Rzecznik Praw Obywatelskich w piśmie skierowanym do Ministra Zdrowia, projekt...»
Zmiany w przeciwdziałaniu przemocy domowej z podpisem prezydenta

Zmiany w przeciwdziałaniu przemocy domowej z podpisem prezydenta

20 marca 2023      TAGI:         
W dniu 15 marca 2023 r. prezydent podpisał ustawę z dnia 9 marca 2023 r. o zmianie...»
Małe wielkie zmiany

Małe wielkie zmiany

25 września 2023      TAGI:         
Z dniem 22 września zaczynają częściowo już obowiązywać przepisy wprowadzone...»
RPO o projekcie zmiany ustawy o rencie socjalnej

RPO o projekcie zmiany ustawy o rencie socjalnej

13 lutego 2024      TAGI:      
Rzecznik pismem z dnia 6.02.2024 r. przesłał do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny...»
NIK o domach dziecka i rodzinach zastępczych

NIK o domach dziecka i rodzinach zastępczych

18 kwietnia 2023      TAGI:         
NIK, zaniepokojona niewielkim przyrostem wskaźnika deinstytucjonalizacji, tj. procentowego...»