Newsy         

Będzie walka z nielegalną adopcją

Trwają prace legislacyjne nad nowelizacją kodeksu karnego. Docelowo zmiany mają wypełnić istniejącą w prawie lukę pozwalającą na nielegalną adopcję. Dotychczasowe rozwiązania legislacyjne sankcjonowały jedynie za organizowanie nielegalnych adopcji na dużą skalę – za co groziła kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Nowelizacja wprowadzi mechanizmy sankcjonowania zarówno matki, jak i osoby przyjmującej dziecko – oddanie lub przyjęcie dziecka do adopcji z pominięciem odpowiedniego postępowania sądowego będzie zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Wskazana kara będzie również groziła osobie, która zatai przed sądem, że oddała dziecko za pieniądze lub inną korzyść.

Nowe rozwiązania będą miały na celu eliminowanie szarej strefy adopcyjnej. Rodzice adopcyjni są sprawdzani w państwowych ośrodkach, przechodzą specjalne szkolenia, jak również muszą spełniać odpowiednie wymogi. Wewnątrz szarej strefy nie obowiązują żadne zasady, a jedynie możliwości nabywcze. Zagrożenie karą pozbawienia wolności winno zapobiec zawieraniu w/w transakcji.

Źródło:
https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/walka-z-nielegalnymi-adopcjami–sejm-uchwalil-ustawe-przygotowana-w-ministerstwie-sprawiedliwosci

Komentarze (1)

      2 + 1 = ?    
..co jeżeli została nam podstawiona osoba, która ukrywa fakt posiadania dziecka, nim zaś opiekują się "przybrani rodzice" w osobie jej siostry i,być może, rzeczywistego ojca dziecka wspierani przez rodziców tego drugiego..? Podstawienie ukrytej matki ma na celu osiągnięcie korzyści materialnej w postaci miekszania, czego sama się dopomina w chwilach zwątpienia, domu oraz "opieki materialnej" pod pretekstem nazwiska ojca jej obecnego dziecka. Zawiłe i mocno zorganizowane, jednak dotyczy mnie. Wystarczy wówczas za dowód przy pozwie wynik śledztwa detektywistycznego potwierdzający przytoczoną hipotezę ? Rzecz odbywa się na opolszczyźnie i jest wspierany przez dobrze zorganizowaną grupę zrzeszającą podobne "rodziny", t.j. wrobionych w dzieci osób z wypracowanym przez ich rodziny statusem materialnym pod nazwiskiem (matki-posługaczki tej grupy są później utrzymywane przez tą grupę - tworzy się ścisła współzależność, JEDNA WIELKA RODZINA)
DODAŁ: Pokrzywdzony DNIA 20 stycznia 2020 O 23:04

ZOBACZ PODOBNE

Będzie kolejny protest pracowników sektora pomocy społecznej!

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny podjął decyzję o wszczęciu procedury, która...»

Będzie większe wsparcie dla niepełnosprawnych

06 lutego 2019      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór na partnera dowspólnego...»
miesięczny dodatek dla pracowników DPS

Będzie miesięczny dodatek dla pracowników DPS

06 lipca 2020      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziało kolejne wsparcie dla...»
300+ świadczenie dobry start

„Dobry Start” – jest projekt ustawy! 300+ będzie wypłacane co rok

06 maja 2019      TAGI:         
Trwają prace legislacyjne nad projektem ustawy o świadczeniu "Dobry Start". Obecnie...»

Będzie nowy program dot. przeciwdziałania bezdomności młodych osób?

10 marca 2020      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o rozpoczęciu prac...»
gopsik18 » 06 sierpnia 2020, 15:20

podręcznik sygnity

monO » 06 sierpnia 2020, 15:08

nowe dziecko kdr

inkaa » 06 sierpnia 2020, 14:42

hektary z gosp.rolnego za 2019