„Innowacje społeczne” – niedługo rusza nabór wniosków
Na czym polega konkurs?
Wnioskodawcy zobowiązani są do realizacji projektu w obligatoryjnym partnerstwie, tj. co najmniej powiat (w tym również miasta na prawach powiatu) i organizacja pozarządowa lub inny podmiot wskazany w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 roku, która/-y posiada co najmniej 3- letnie doświadczenie zdobyte w ciągu ostatnich 5 lat w stosunku do roku, w którym składany jest wniosek o dofinansowanie, w działaniach specjalistycznych na rzecz dzieci i młodzieży przebywającej w pieczy zastępczej lub działaniach specjalistycznych lub opiekuńczo-wychowawczych realizowanych w ramach prowadzonych placówek wsparcia dziennego na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznych, rozumianym zgodnie w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.
Wybór partnerów musi odbyć się przed złożeniem wniosku o dofinansowanie projektu, natomiast zawarcie porozumienia albo umowy o partnerstwie między wnioskodawcą a partnerem lub partnerami musi nastąpić przed podpisaniem umowy o dofinansowanie projektu.
Celem konkursu jest przetestowanie jak również włączenie do praktyki działalności powiatów pilotażowych programów usprawniających proces usamodzielniania się osób z pieczy zastępczej.
Czy trzeba zapewnić wkład własny?
Poziom dofinansowania projektu (ze środków UE i środków budżetu państwa) wynosi 100%, tym samym nie jest wymagany wkład własny.
Kiedy i jak można złożyć wniosek?
Nabór wniosków będzie prowadzony wyłącznie za pośrednictwem SOWA EFS w okresie od 14 do 29 kwietnia 2025 r.
Co trzeba zaplanować?
Wnioskodawca winien zaplanować co najmniej poniżej wskazane działania, które są niezbędne dla zapewnienia logiki realizacji projektu zgodnie z typem operacji makro-innowacje:
1) dopracowanie pilotażowego programu usamodzielniania, którego założenia przedstawiono we wniosku o dofinansowanie projektu i załączniku oraz zbudowanie międzysektorowej koalicji na jego rzecz;
2) przetestowanie pilotażowego programu usamodzielniania;
3) opracowanie ostatecznej wersji programu usamodzielniania na bazie bieżącego monitoringu jego realizacji, a także upowszechnienie efektów projektu;
4) wprowadzenie na co najmniej 6 miesięcy przed zakończeniem realizacji projektu rozwiązań przetestowanych w ramach pilotażowego programu usamodzielniania do powiatowych programów dotyczących rozwoju pieczy zastępczej
Więcej informacji o konkursie dostępnych jest pod adresem podanym poniżej.
Źródło:
https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/51-innowacje-spoleczne-4
Komentarze „Innowacje społeczne” – niedługo rusza nabór wniosków (0)

Przedłużony nabór wniosków. Trzeba się spieszyć!
Konferencja: Lokalne innowacje czy odgórne schematy?
Nabór na stanowisko Kierownika OPS w Smołdzinie z siedzibą w Gardnie Wielkiej

(BEZPŁATNE WYDARZENIE) Forum Samorządowych Centrów Usług Wspólnych – 9 czerwca 2025 r.
Dziecko w systemie pomocy społecznej
