Partnerzy

      Newsy

Rozporządzenie w sprawie świadczeń rodzinnych

W dniu 20 lipca 2009 r. opublikowane zostało rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 lipca 2009 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenia rodzinne (Dz. U. Nr 114, poz. 950). Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Zmianie ulegają w szczególności wzory niektórych wniosków i zaświadczeń, w tym wzór zaświadczenia urzędu skarbowego o wysokości dochodów uzyskanych przez członków rodziny w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy, podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych, co stanowi konsekwencję zmiany wzoru służącego ustaleniu wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, tj. 4 sierpnia 2009 r.

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 lipca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenia rodzinne (Dz. U. Nr 114, poz. 950). [ tutaj ].pdf

źródło: www.mpips.gov.pl  
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Rozporządzenie w sprawie świadczeń rodzinnych (0)

      5 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

MRPiPS w sprawie 500+ dla dzieci w pieczy zastępczej

09 września 2016      TAGI:         
W dniu 08.09.2016 r. na stronie internetowej MRPiPS został opublikowany komunikat wsprawie...»

Nowelizacja Ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz Ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów na finiszu

23 czerwca 2016      TAGI:      
O losach w/w nowelizacji portal ops.pl informował już kilkukrotnie z uwagi na jej...»
Wzór umowy w sprawie przekazania komputerów przenośnych typu laptop organom prowadzącym szkołę

Wzór umowy w sprawie przekazania komputerów przenośnych typu laptop organom prowadzącym szkołę

02 sierpnia 2023      TAGI:      
Trwają prace legislacyjne nad projektem rozporządzenia w sprawie określenia wzoru...»

Ściągalność świadczeń alimentacyjnych wciąż niska

23 czerwca 2009     
Gminy uważają, że wpisywanie dłużników alimentacyjnych do ogólnopolskich rejestrów...»

Kryterium dochodowe do świadczeń z pomocy społecznej

13 lipca 2009     
Do 15 lipca rząd musi podać w rozporządzeniu nowe zweryfikowane kwoty kryterium dochodowego...»

Resort pracy opracowuje nowe zasady ustalania dochodu do świadczeń rodzinnych

06 lipca 2009     
Gminy uważają, że przepisy regulujące sprawdzanie dochodu uprawniającego do zasiłku...»