Newsy      

Dzień Seniora w Ogrodzie Saskim

MDOS Stowarzyszenie mali bracia Ubogich wspólnie z Forum 50+ Seniorzy XXI wieku, z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Osób Starszych MDOS, organizuje dnia 4 października 2009 roku w Ogrodzie Saskim w Warszawie kolejne spotkanie plenerowe. Tym razem będzie to piknik rodzinny pod hasłem „Jarmark Kreatywności”.

Dzień 1 października, jako dzień seniora oraz święto osób starszych pod nazwą Międzynarodowego Dnia Osób Starszych został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych ONZ w 1990 roku.

W ramach jego obchodów Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” oraz organizacje skupione wokół Forum 50+ zapraszają dnia 4 października br. w niedzielę do Ogrodu Saskiego, gdzie w godzinach 10.00 – 15.00, odbędzie się piknik rodzinny uświetniony występami na scenie z udziałem artystów zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia.

Na scenie zobaczymy m.in.: seniorski zespół głosów operowych o operetkowych „BELCANTO”, seniorski zespół taneczny „WIECZNIE MŁODZI”, młodzieżowy zespół taneczno – wokalny „FASOLINKI”, Kabaret Filipa Borowskiego i jego gości oraz Kapelę Czerniakowską.

Podczas Imprezy będzie można zapoznać się z ofertą organizacji, które działają z seniorami i na rzecz seniorów zarówno w obszarze aktywizacji ruchowej, jak i edukacji i promocji zdrowia, wspierania samotnych osób starszych, promocji wolontariatu 50+, a także reprezentujące środowiska kobiece oraz emeryckie.

Instruktorzy Warszawskiego Okręgu Nordic Walking oraz Warszawskiego Klubu Gry w Boules będą aktywnie zachęcać do uprawiania tych międzypokoleniowych dyscyplin. Instruktorzy Jogi będą aktywnie promować ten rodzaj spędzania czasu i aktywności ruchowej.

Uczestnicy Imprezy znajdą tu też stanowiska, gdzie seniorzy (i nie tylko) będą mogli nieodpłatnie zbadać słuch, poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie oraz dokonać pomiaru gęstości kości. Wszędzie tutaj będzie można od razu omówić wyniki i uzyskać nieodpłatną konsultację.

Przewidziano też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, jakimi będą telefony komórkowe, skonstruowane specjalnie z myślą o osobach starszych. Uczestnicy będą mieli również okazję do wpisania swoich pomysłów dla realizacji Programu „Warszawa przyjazna seniorom” do specjalnej „księgi wpisów” – by Warszawa była miastem przyjaznym seniorom.

A tradycyjnie już, wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” będą rozdawać osobom starszym kwiaty z życzeniami z okazji Ich Święta.

więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Informacja Stowarzyszenia mbU [ tutaj ].doc

Wiadomość o wydarzeniu na stronie internetowej
kobieta50plus.pl [ tutaj ]

Dzień Seniora w Ogrodzie Saskim – 2008

Dzień Seniora w Ogrodzie Saskim – 2007

Dzień Seniora w Ogrodzie Saskim – 2005

źródło: Joanna Mielczarek mbU
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      3 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Bezpłatne zdjęcie do dowodu osobistego dla seniora

Bezpłatne zdjęcie do dowodu osobistego dla seniora

19 kwietnia 2021      TAGI:         
Serwis Passport Photo Online postanowił zadbać o bezpieczeństwo starszych osób przy...»
Będzie „luzowanie” obostrzeń. Lista zmian na maj

Będzie „luzowanie” obostrzeń. Lista zmian na maj

29 kwietnia 2021      TAGI:      
Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało ostrożne zdejmowanie obostrzeń, publikując ich...»
NIK skontrolowała ePUAP

NIK skontrolowała ePUAP

27 kwietnia 2021      TAGI:      
NIK dokonała kontroli realizacji usług publicznych dla obywateli z wykorzystaniem...»
Kolejny projekt zmian w świadczeniach rodzinnych

Kolejny projekt zmian w świadczeniach rodzinnych

26 kwietnia 2021      TAGI:      
Trwają prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych...»
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 9 maja

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 9 maja

26 kwietnia 2021      TAGI:      
Żłobki i przedszkola formalnie zostały otwarte, jednak istnieje prawdopodobieństwo,...»