Newsy

Radom Agencja Spolita PR uruchamia projekt CSR dla Radomia

 
Agencja Spolita PR uruchamia dla Radomia projekt z zakresu CSR – „Radom. Lokalnie współpracujemy odpowiedzialnie”. Będzie się on składał z pięciu spotkań. Pierwsze z nich odbędzie się 21 kwietnia br. w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych Łaźnia o godzinie 17.

Celem projektu „Radom. Lokalnie współpracujemy odpowiedzialnie” jest promocja idei społecznej odpowiedzialności biznesu oraz nawiązanie dialogu społecznego pomiędzy lokalnymi firmami i organizacjami społecznymi.

Pracownicy Spolita PR na każdym spotkaniu będą zapoznawać zgromadzonych gości z ideą Corporate Social Responsibility (CSR), etapami wdrażania strategii oraz zaprezentują przykłady firm zaangażowanych społecznie.

Tematem pierwszego spotkania będzie geneza i zarządzanie społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz charakterystyka obszarów odpowiedzialnego biznesu: miejsca pracy, społeczności lokalnej, środowiska. Dodatkowo na każdym spotkaniu przedsiębiorcy będą mogli zapoznać się z profilem dwóch działających lokalnie organizacji społecznych. Ich przedstawiciele opowiedzą o realizowanych przez organizacje projektach oraz aktualnych potrzebach.

O zakwalifikowaniu organizacji do każdego spotkania decyduje kolejność zgłoszenia.

„Zależy nam, aby radomskie firmy miały możliwość zapoznania się z zagadnieniami z zakresu CSR. Chcemy pokazać, że nawet małe firmy mogą z powodzeniem realizować się społecznie na rynku lokalnym. Również zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli firm i organizacji społecznych pozwoli zapoznać się uczestnikom projektu z działalnością lokalnych organizacji” – informuje Katarzyna Dalbiak z agencji Spolita PR.

Projekt „Radom. Lokalnie współpracujemy odpowiedzialnie” to lokalna inicjatywa obywatelska dlatego udział w niej może wziąć każdy mieszkaniec Radomia. Bardzo mile widziane są osoby, które dopiero planują rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz studenci.

Przy projekcie Spolita PR nie korzysta z żadnych zewnętrznych źródeł finansowania dlatego każda pomoc przy organizacji wydarzenia jest cenna. Zarówno pomysł projektu, jak i jego realizacja to wolontariat pracowniczy Spolita PR. Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się 21 kwietnia 2010r. w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych Łaźnia o godzinie 17. Udział w każdym ze spotkań jest bezpłatny.

Firmy/osoby prywatne zainteresowane uczestnictwem w projekcie proszone są o kontakt [email protected]  lub pod numerami tel. 692226655, 784693222 w celu potwierdzenia obecności, co pozwoli organizatorom dostosować salę do potrzeb gości.

Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Plus Radom, Radomskie Echo Dnia, OKO na Miasto, Mojradom.pl, Kobieta24.pl, Siepomaga.pl, Zdrowemiasto.pl

oprac. ops.pl angoc

Komentarze Radom Agencja Spolita PR uruchamia projekt CSR dla Radomia (0)

      3 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Projekt zmiany ustawy o wsparciu rodziny i pieczy zastępczej

05 grudnia 2011     
Poniżej zamieszczamy treść projektu zmiany ustawy o wsparciu rodziny i pieczy zastępczej,...»

Zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt „PwP Nowe Kompetencje”

28 maja 2015      TAGI:         
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ulicy im. K. Lisieckiego...»

Agencja Zatrudnienia Wspomaganego BIZON

31 marca 2010     
Agencja Zatrudnienia Wspomaganego „BIZON" działa w ramach Stowarzyszenia...»

Poznań: Projekt Irena Sendler

14 stycznia 2009     
Historia życia Ireny Sendler, która uratowała 2,5 tys. dzieci żydowskich podczas...»

Radom: Konferencja Naukowa

16 listopada 2009     
Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Pomoc społeczna - odpowiedzią na współczesne...»