Newsy

Gostyń pomaga powodzianom

Jesteście ludźmi czynu i wielkiego serca – Bóg zapłać!

W poniedziałek i wtorek (7 i 8 czerwca) wyruszyły z Gostynia dwa kolejne transporty z pomocą mieszkańców powiatu gostyńskiego dla ofiar klęski powodzi. Ich miejscem docelowym był ponownie zalewany przez Wisłę Sandomierz. TIR odjeżdżający w samo południe w poniedziałek wiózł 21 ton darów: palety wody butelkowanej, palety z żywnością (konserwy, makarony, gotowe dania obiadowe, dżemy, itp.) i środkami czystości oraz worki ze środkami higieny oraz kocami i pościelą. Samochód ciężarowy, który wyjechał we wtorek rano, zawiózł ponad dwie tony proszków do prania oraz konserw. 

Odbierający te partie darów od przedstawiciela PCPR w Gostyniu Krzysztofa Lekowskiego naczelnik Leszek Komenda i jego współpracownicy z Urzędu Miejskiego w Sandomierzu dziękowali za pomoc, przyznając, że gdyby nie wsparcie, jakie gmina otrzymuje z całego kraju, to mieszkańcy z zalanej prawobrzeżnej połowy Sandomierza nie przetrwaliby. Dotknęła ich niespotykana dotąd klęska powodzi. W jednej chwili kilka tysięcy osób straciło dach nad głową. Wezbrane wody Wisły zabrały sandomierzanom dorobek całego życia. W pośpiechu opuszczali swoje domostwa nie zabierając nic ze sobą. Od kilku tygodni pozbawieni są podstawowych środków do życia. Wszystko, co jest niezbędne do normalnego życia, zostało w zniszczonych – zalanych wodą domach i mieszkaniach.

Odbierający dary skierowali do mieszkańców powiatu gostyńskiego słowa Burmistrza Sandomierza Jerzego Borowskiego: 

– Ogromne podziękowania kieruję do darczyńców wspierających darami swych serc  poszkodowanych w powodzi  mieszkańców Sandomierza poprzez przekazywanie żywności i różnorakich, ogromnie potrzebnych produktów. Dziękuję także najpiękniej i najgoręcej osobom zaangażowanym w organizację wszelkich formy akcji socjalnej mającej na celu pomoc powodzianom. Jako reprezentant powodzian dziękuję za wszelkie formy dotychczasowej pomocy otrzymane od ludzi  czynu i wielkiego serca, którzy świadczą wielką pomoc dla powodzian oraz służą im różnorakim wsparciem dając wyraz postawie pełnej wrażliwości, zrozumienia i chęci świadczenia pomocy w straszliwych, tragicznych chwilach powodziowej klęski.
Bóg zapłać wszystkim ludziom wielkiego serca i dobrej woli.

Organizatorzy akcji pomocy przez mieszkańców powiatu gostyńskiego ofiarom powodzi (Stowarzyszenie „Dziecko”, Stowarzyszenie „Powiat Gostyń 24”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Dom Dziecka w Bodzewie) dziękują firmie Turbańscy Transport Krajowy i Międzynarodowy z Pogorzeli za nieodpłatne przewiezienie darów do Sandomierza oraz kolejny raz firmie DWS LOGISTIC SC i SIMET SA za wsparcie sprzętowe a policjantom Powiatowej Komendy Policji w Gostyniu za pomoc w pokonaniu barier komunikacyjnych.

UWAGA: Do połowy czerwca można wspierać organizację kolonii dla dzieci powodzian z Krapkowic wpłatami na konto Stowarzyszenia „Dziecko”: 33 1370 1327 0000 1706 4271 1700 z dopiskiem: Darowizna na rzecz powodzian.

Z ostatniej chwili: Kolejne szkoły przyłączają się do akcji zbiórki artykułów szkolnych dla dzieci z rodzin dotkniętych klęską powodzi. Swoje dary do organizatorów akcji przekazała Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu. A kolejną zbiórkę rozpoczęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu.

więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego pomagają powodzianom

Powiat gostyński pomaga powodzianom

ePCPR Info
www.epcpr.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Gostyń pomaga powodzianom (0)

      5 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Świadczenia opiekuńcze w świetle nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych (bezpłatne szkolenie online)

01 czerwca 2023      TAGI:         
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie online „Świadczenia opiekuńcze w świetle...»
Ministerstwo ostrzega o nowej próbie oszustwa

Ministerstwo ostrzega o nowej próbie oszustwa

30 maja 2023      TAGI:      
Ministerstwo ostrzega przed nową kampanią SMS, wykorzystującą wizerunek Ministerstwo...»
RPD chce zmian w procedurze NK

RPD chce zmian w procedurze NK

30 maja 2023      TAGI:      
Rzecznik Praw Dziecka (dalej powoływany jako RPD) przygotował wystąpienie do Minister...»
„Droga ku cyfrowej dekadzie”

„Droga ku cyfrowej dekadzie”

30 maja 2023      TAGI:      
Rozpoczęły się konsultacje społeczne Krajowego planu działania do „Cyfrowej...»
14. emerytura na stałe

14. emerytura na stałe

18 maja 2023      TAGI:      
Rząd przyjął projekt ustawy, wprowadzającej na stałe wypłatę czternastej emerytury.  13.emerytura...»
deneil680 » 02 czerwca 2023, 17:14

Czy dobrze jest być księgowym przed CPA?

paragkhag » 02 czerwca 2023, 15:40

dec odmowna

Elzbieta40 » 02 czerwca 2023, 15:01

Podstawa prawna do ZUS

crish580 » 02 czerwca 2023, 14:59

Zgodność z księgowością

Ilonka87 » 02 czerwca 2023, 14:15

Umowa Opieka 75+