Newsy

Gostyń pomaga powodzianom


Wyruszyły z Gostynia dwa kolejne transporty z pomocą humanitarną mieszkańców powiatu gostyńskiego dla ofiar klęski powodzi. Dary przeznaczone są dla Sandomierza ponownie zalanego przez rzekę Wisłę.

Jesteście ludźmi czynu i wielkiego serca – Bóg zapłać!

W poniedziałek i wtorek (7 i 8 czerwca) wyruszyły z Gostynia dwa kolejne transporty z pomocą mieszkańców powiatu gostyńskiego dla ofiar klęski powodzi. Ich miejscem docelowym był ponownie zalewany przez Wisłę Sandomierz. TIR odjeżdżający w samo południe w poniedziałek wiózł 21 ton darów: palety wody butelkowanej, palety z żywnością (konserwy, makarony, gotowe dania obiadowe, dżemy, itp.) i środkami czystości oraz worki ze środkami higieny oraz kocami i pościelą. Samochód ciężarowy, który wyjechał we wtorek rano, zawiózł ponad dwie tony proszków do prania oraz konserw. 

Odbierający te partie darów od przedstawiciela PCPR w Gostyniu Krzysztofa Lekowskiego naczelnik Leszek Komenda i jego współpracownicy z Urzędu Miejskiego w Sandomierzu dziękowali za pomoc, przyznając, że gdyby nie wsparcie, jakie gmina otrzymuje z całego kraju, to mieszkańcy z zalanej prawobrzeżnej połowy Sandomierza nie przetrwaliby. Dotknęła ich niespotykana dotąd klęska powodzi. W jednej chwili kilka tysięcy osób straciło dach nad głową. Wezbrane wody Wisły zabrały sandomierzanom dorobek całego życia. W pośpiechu opuszczali swoje domostwa nie zabierając nic ze sobą. Od kilku tygodni pozbawieni są podstawowych środków do życia. Wszystko, co jest niezbędne do normalnego życia, zostało w zniszczonych – zalanych wodą domach i mieszkaniach.

Odbierający dary skierowali do mieszkańców powiatu gostyńskiego słowa Burmistrza Sandomierza Jerzego Borowskiego: 

– Ogromne podziękowania kieruję do darczyńców wspierających darami swych serc  poszkodowanych w powodzi  mieszkańców Sandomierza poprzez przekazywanie żywności i różnorakich, ogromnie potrzebnych produktów. Dziękuję także najpiękniej i najgoręcej osobom zaangażowanym w organizację wszelkich formy akcji socjalnej mającej na celu pomoc powodzianom. Jako reprezentant powodzian dziękuję za wszelkie formy dotychczasowej pomocy otrzymane od ludzi  czynu i wielkiego serca, którzy świadczą wielką pomoc dla powodzian oraz służą im różnorakim wsparciem dając wyraz postawie pełnej wrażliwości, zrozumienia i chęci świadczenia pomocy w straszliwych, tragicznych chwilach powodziowej klęski.
Bóg zapłać wszystkim ludziom wielkiego serca i dobrej woli.

Organizatorzy akcji pomocy przez mieszkańców powiatu gostyńskiego ofiarom powodzi (Stowarzyszenie „Dziecko”, Stowarzyszenie „Powiat Gostyń 24”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Dom Dziecka w Bodzewie) dziękują firmie Turbańscy Transport Krajowy i Międzynarodowy z Pogorzeli za nieodpłatne przewiezienie darów do Sandomierza oraz kolejny raz firmie DWS LOGISTIC SC i SIMET SA za wsparcie sprzętowe a policjantom Powiatowej Komendy Policji w Gostyniu za pomoc w pokonaniu barier komunikacyjnych.

UWAGA: Do połowy czerwca można wspierać organizację kolonii dla dzieci powodzian z Krapkowic wpłatami na konto Stowarzyszenia „Dziecko”: 33 1370 1327 0000 1706 4271 1700 z dopiskiem: Darowizna na rzecz powodzian.

Z ostatniej chwili: Kolejne szkoły przyłączają się do akcji zbiórki artykułów szkolnych dla dzieci z rodzin dotkniętych klęską powodzi. Swoje dary do organizatorów akcji przekazała Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu. A kolejną zbiórkę rozpoczęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu.

więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego pomagają powodzianom

Powiat gostyński pomaga powodzianom

ePCPR Info
www.epcpr.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      3 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Federacja składa dalsze uwagi

Federacja składa dalsze uwagi

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej złożyła...»
UODO o dronach

UODO o dronach

19 listopada 2021      TAGI:         
Coraz powszechniejsze w przestrzeni publicznej stało się wykorzystywanie, w tym przez...»
Wzrost minimalnego wynagrodzenia a zmniejszenie etatu

Wzrost minimalnego wynagrodzenia a zmniejszenie etatu

18 listopada 2021      TAGI:      
Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę skutkuje wzrostem całkowitych kosztów pracy....»
Wydłużenie ważności Unijnych Certyfikatów COVID

Wydłużenie ważności Unijnych Certyfikatów COVID

17 listopada 2021      TAGI:         
Dzięki decyzji Ministerstwa Zdrowia dotychczasowe certyfikaty COVID będą ważne jeszcze...»
Nowe rozporządzenie w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego

Nowe rozporządzenie w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego

15 listopada 2021 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej...»
Marzymięta » 27 listopada 2021, 23:16

Wypłata świadczenia

Horison » 27 listopada 2021, 19:04

Dwa różne orzeczenia.

Andrzej441 » 27 listopada 2021, 15:52

Pożyczka na zasiłek 500 Plus

Kleopatra » 27 listopada 2021, 12:55

Temat pracy magisterskiej