Newsy

Pierwszy sklep socjalny w Warszawie


Jeszcze w sierpniu w Warszawie otwarty zostanie specjalny sklep z towarami po znacznie niższych cenach. Będą mogły w nim robić zakupy wyłącznie osoby wyznaczone przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.

W Warszawie będzie sklep socjalny

Sklep będzie działać na Woli, przy al. Prymasa Tysiąclecia 137. Ceny produktów, środków czystości, pieluch, odzieży, żywności, będą tam niższe co najmniej o połowę niż w sklepach komercyjnych.

– Chcemy wytypować w pierwszej kolejności samotne matki wychowujące dzieci i seniorów – mówi TOK FM Bogusława Biedrzycka, dyrektor wolskiego OPS-u, który wspiera projekt sklepów socjalnych prowadzonych przez fundację "Jeden Drugiemu". – Są to osoby, które mimo dużej pracy, którą wykonały przy wsparciu pracownika socjalnego do polepszenia swego bytu, nadal mają ograniczone środki finansowe – dodaje.

Osoba ze skierowaniem dostanie specjalną kartę uprawniającą do zakupów. Będzie też musiała podpisać regulamin. Jest w nim między innymi punkt dotyczący zakazu handlu produktami ze sklepu. Dzienny limit na zakupy wyniesie 50 zł, tygodniowy 100, a miesięczny 300 zł.

– Ta oferta wymaga od osób, którym pomagamy racjonalnego gospodarowania środkami. To jeszcze jedna droga do tego by poprawiać sytuacje tych osób, i co ważne, żeby to nie było rozdawnictwo – mówi dyr. Biedrzycka.

W programie na początek weźmie udział 150 osób z OPS-u dzielnicy Wola. Docelowo – ok. 600. Planowana jest także współpraca z innymi dzielnicami Warszawy.

Pierwszy sklep tylko dla ubogich – Życie Warszawy
Pojawiają się także głosy sceptyczne. – Sklepy dla wydzielonej grupy osób to stwarzanie rzeczywistości, która nie istnieje. To nie uczy ubogich samodzielności – mówi jeden z pracowników OPS.

– Wolski pomysł to projekt. Zobaczymy, na ile pomoże ludziom – ostrożnie komentuje Teresa Sierawska z miejskiego Biura Polityki Społecznej.

Sklep tylko dla ubogich – zakupy nawet o połowę taniej – wp.pl
Na warszawskiej Woli wkrótce otwarty zostanie specjalny sklep z towarami po znacznie niższych cenach. Będą mogły w nim robić zakupy wyłącznie osoby ze skierowaniem z Ośrodka Pomocy Społecznej.

źródło: TOK.FM, Życie Warszawy, Gazeta.pl, Wirtualna Polska
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      4 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Pierwszy Ogólnopolski Kongres Praw Obywatelskich 8-9 grudnia 2017 r.

15 listopada 2017      TAGI:      
W dniach 8-9 grudnia 2017r. odbędzie się w Muzeum Historii Żydów Polskich ul. Mordechaja...»

Nabór do Projektu „Profesjonalny Pracownik Socjalny” – bezpłatne szkolenia specjalizacyjne

05 października 2017      TAGI:      
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach prowadzi nabór do Projektu „Profesjonalny...»

Nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej

18 lipca 2018      TAGI:      
W dniu 13 lipca 2018 r. zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia...»

Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2018

17 lipca 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej po raz kolejny ogłosiło program...»

Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej – spotkanie

12 lipca 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza do udziału w spotkaniu...»