Newsy

Dla kobiet doświadczających przemocy

Fundacja Feminoteka w ramach „Wielkiej Kampanii o Godność” finansowanej przez firmę Avon Cometics Polska już od 2009 roku prowadzi ogólnopolski telefon interwencyjny 789 30 65 66 dla kobiet doświadczających przemocy. Oprócz natychmiastowego wsparcia dla kobiet, które dzwonią pod ten numer, udzielane są także bezpłatne konsultacje prawne i psychologiczne (telefoniczne, mailowe i bezpośrednie).

Zależy nam na dotarciu z informacją o telefonie interwencyjnym do jak najszerszej grupy kobiet w całej Polsce, zwracamy się do Państwa z prośbą o upowszechnienie informacji o naszym telefonie interwencyjnym. Wszystkie, proponowane rozwiązania są bezpłatne.
 
W Polsce ok. 800 tysięcy kobiet rocznie doświadcza przemocy, a ponad 150 kobiet ginie w wyniku tzw. nieporozumień domowych. Naszymi działaniami chcemy przyczynić się do zmniejszenia skali tego zjawiska. Mamy nadzieję, że i Państwo zachcą się przyłączyć.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.feminoteka.pl, na której
znajdą Państwo szczegółowe informacje o naszych działaniach.

Numer telefonu: 0 789 30 65 66

Czynny jest w poniedziałek w godzinach 10.00-20.00
od wtorku do piątku w godzinach 10.00-16.00

 O Fundacji Feminoteka:

Feminoteka powstała w 2001 roku, jest organizacją pożytku publicznego. Od samego początku działalności jednym z priorytetowych celów fundacji jest przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet.  Przez pięć lat fundacja przeprowadziła kilkaset warsztatów antyprzemocowych dla dziewcząt, kobiet, nauczycieli, pedagogów i instytucji. Od czerwca 2009 roku Feminoteka jest partnerką merytoryczną kampanii „Wielkiej Kampanii o Godność” w ramach projektu „Avon kontra przemoc”, której celem jest budowanie lokalnych antyprzemocowych koalicji na terenie całej Polski i niesienie pomocy kobietom doświadczającym przemocy. W ramach projektu została uruchomiony telefon interwencyjny dla kobiet doświadczających przemocy, porady prawne i psychologiczne. Zostały przeprowadzone warsztaty dla kobiet i dziewcząt w Olsztynie, Zielonej Górze, Olecku, Wrocławiu. Prowadzimy także debaty i spotkania poświęcone przemocy wobec kobiety. W listopadzie 2009 w ramach projektu ruszyła kampania antyprzemocowa „Nie tylko siniaki robią z ciebie ofiarę”. W listopadzie 2009 roku fundacja otworzyła swoja filię w Olecku.

Przedstawicielki fundacji to ekspertki równościowe i antyprzemocowe, trenerki WenDo, trenerki z obszaru prawa człowieka. Uczestniczą  w konferencjach, debatach, spotkaniach poświęconych sytuacji kobiet w Polsce, angażują w działania innych organizacji i instytucji w tym obszarze, jako ekspertki i trenerki uczestniczyły w licznych projektach i szkoleniach.  Przygotowują raporty i innego rodzaju publikacje poświęcone problematyce równościowej i antyprzemocowej. Szefową i założycielka fundacji jest Joanna Piotrowska, trenerka i ekspertka antyprzemocowa, ekspertka równościowa, laureatka Złotego Telefonu – nagrody przyznawanej przez Niebieską Linię osobom szczególnie zaangażowanych w przeciwdziałanie przemocy.

Anna Mendruń
 
022/392 94 71
annam@feminoteka.pl
www.feminoteka.pl
 
Fundacja Feminoteka
ul. Warecka 8/91
00-040 Warszawa

oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      2 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Ogólnopolskie bezpłatne szkolenia dla pracowników ochrony zdrowia!

05 września 2017      TAGI:      
Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza do udziału w ogólnopolskich bezpłatnych...»

Krajowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej opublikowało projekt sprawozdania...»

Wyższe świadczenia dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

02 sierpnia 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziało podwyższenie świadczeń...»

Pomoc prawna dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

20 lutego 2018      TAGI:      
Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który potrwa...»

Będą środki dla WTZ

20 czerwca 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o zgodzie Ministerstwa...»