Partnerzy

      Newsy

Program szkoleń zawodowych dla osób
cierpiących na chorobę psychiczną

Teatr Grodzki w dniach 2 i 3 marca 2011 roku będzie gospodarzem międzynarodowego spotkania partnerskiego w Bielsku-Białej organizowanego w ramach projektu SUVOT, inicjatywy współfinansowanej przez Komisję Europejską (program Uczenie się przez całe życie, Leonardo da Vinci).

Cztery europejskie organizacje spotykają się, aby stworzyć program szkoleń zawodowych dla osób cierpiących na chorobę psychiczną.

Celem projektu jest stworzenie nowych możliwości zatrudnienia dla osób cierpiących na chorobę psychiczną poprzez innowacyjne szkolenia zawodowe polączone z treningiem umiejętności społecznych. „Projekt SUVOT przełamuje stereotypy na temat osób z chorobą psychiczna, które często postrzegane są jako niesprawne umysłowo i takie, których lepiej nie zatrudniać” – mówi Agnieszka Ginko-Humphries ze Stowarzyszenia Teatr Grodzki. „ W rzeczywistości chorują osoby wrażliwe, inteligentne, które nie radzą sobie z problemami.”

Podczas spotkania partnerzy z Polski, Słowenii, Niemiec i Hiszpanii przedyskutują kwestie merytoryczne i logistyczne związane z przygotowywanymi materiałami szkoleniowymi (podręczniki dla trenerów i uczestników). Omówiony zostanie program gastronomiczny szkoleń ze szczególnym naciskiem na metodykę symulacyjną, opartą na socjodramie i technikach teatralnych, która będzie im towarzyszyć. Ten innowacyjny moduł szkoleniowy, który zostanie przygotowany przez Stowarzyszenie Teatr Grodzki, rozwinie umiejętności społeczne niezbędne w pracy takie jak: komunikacja, radzenie sobie ze stresem i wzmocenie wiary w siebie. Wszystko poprzez ćwiczenia teatralne.

To już drugie spotkanie w ramach projektu SUVOT, który realizowany będzie do września 2013 roku. W 2011 organizacje partnerskie przygotują zestaw materiałów dydaktycznych, aby przeprowadzić szkolenia pilotażowe dla 30 osób cierpiących na chorobę psychiczną. Kursy kucharskie połączone z treningiem umiejętności społecznych rozpoczną się w 2012 i potrwają rok. W 2013 zostaną wydane, w czterech językach, podręczniki dla trenerów i uczestników innowacyjnych szkoleń zawodowych.

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki od roku 1999 prowadzi lokalne, regionalne i międzynarodowe programy artystyczne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej obejmujące różne dziedziny sztuki – przede wszystkim teatr, a także między innymi: animację komputerową, fotografię, sztuki plastyczne. Zatrudnia 62 osoby niepełnosprawne w prowadzonych przez siebie dwóch Zakładach Aktywności Zawodowej: w Drukarni i Zakładzie Introligatorskim w Bielsku-Białej przy ul. Sempołowskiej 13 oraz w Lalikach w Ośrodku Rehabilitacyjno-Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Beskidzie Żywieckim. Prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Sempołowskiej 13 Bielsku-Białej dla 30 osób niepełnosprawnych oraz realizuje szkolenia, wydaje instruktażowe publikacje i filmy.

www.teatrgrodzki.pl

oprac. ops.pl angoc

Komentarze Program szkoleń zawodowych dla osób
cierpiących na chorobę psychiczną (0)

      3 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Bezpłatna pomoc dla osób po wypadkach i ich bliskich!

10 września 2015      TAGI:   
Fundacja Forani realizuje projekt „Wypadek i co dalej?” w ramach którego udzielane...»

Poradnik prawny dla osób doświadczających przemocy

16 października 2019      TAGI:         
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” wychodząc...»
Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych

„Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych prowadzona przez warsztaty terapii zajęciowej oraz jej finansowanie przez powiaty”.

26 czerwca 2024      TAGI:      
W dniu 27 czerwca 2024 r. o godz. 11:00 odbędzie się transmisja panelu ekspertów...»

Grupa wsparcia dla rodzin osób z problemami psychicznymi

22 września 2010     
We Wrocławiu rusza nowa grupa wsparcia dla rodzin osób z problemami psychicznymi....»

Bezpłatne konsultacje oraz grupa
dla osób stosujących przemoc

05 stycznia 2010     
Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”...»

Rządowy program przeciwdziałania wykluczeniu

18 grudnia 2008     
Przeciwdziałanie ubóstwu i wykluczeniu społecznemu we współpracy z samorządami...»