Partnerzy

      Archiwalne

Seminarium dla kadry zarządzającej instytucji pomocy społecznej „Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji”

Instytut Rozwoju Służb Społecznych serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym seminarium organizowanym w dniu 30 maja 2011 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie przy ul. Limanowskiego 23 Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium organizowanym w ramach projektu „Koordynacja na rzecz aktywnej integracji” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

Seminarium realizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Podczas seminarium pracownicy mazowieckich Ośrodków Pomocy Społecznej podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w realizacji programu wolontarystycznego, przekazując Państwu praktyczną wiedzę, m.in. o tym:

1. dlaczego warto i jak rozpocząć współpracę z wolontariuszami?
2. jak przy ograniczonych zasobach kadrowych, technicznych i finansowych placówki realizować działania wolontariackie?
3. jak skutecznie aktywizować społeczność lokalną i budować partnerstwa lokalne dla rozwoju wolontariatu?
4. czy rzeczywiście wolontariat może pozytywnie wpłynąć na wizerunek placówki pomocy społecznej?

Seminarium adresowane jest do kadry zarządzającej instytucji pomocy społecznej (np. OPS, PCPR, DPS) zainteresowanej wdrożeniem wolontariatu w swojej placówce.

Dla wybranej grupy uczestników seminarium planowana jest kontynuacja w formie 3-dniowego szkolenia tematycznego, które odbędzie się w czerwcu 2011 roku.

Informacje organizacyjne:

Seminarium odbędzie się w dniu 30 maja 2011 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. A. Bączkowskiego w Warszawie przy ul. Limanowskiego 23 w godz. 10.00-16.00

Uczestniczkom/uczestnikom seminarium przysługuje zwrot udokumentowanych kosztów przejazdu do kwoty 200 zł

Termin nadsyłania zgłoszeń do 24 maja,
informacja o zakwalifikowaniu – 25 maja br.
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z osobami zakwalifikowanymi.

Formularz zgłoszeniowy oraz program szkolenia
dostępne są na stronie www.irss.pl  

Wszelkich informacji na temat seminarium udziela
Dział Szkoleń IRSS tel. 22 629-40-18 wew. 105,106

oprac. ops.pl angoc

Komentarze Seminarium dla kadry zarządzającej instytucji pomocy społecznej „Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji” (0)

      2 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Łódź: Szkolenia dla pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z terenu województwa łódzkiego.

04 lipca 2011     
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi informuje, iż rozpoczęło rekrutację...»

Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii

08 października 2012     
PODYPLOMOWE STUDIUM POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ I SOCJOTERAPII w SWPR w Warszawie zaprasza...»

Pdstawy profesjonalnej pomocy

11 kwietnia 2013     
Szkolenie w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Terminy: 2013-05-11, 2013-05-12....»

Mobbing – Vademecum dla Kadry Zarządzającej

18 czerwca 2009     
Szkolenie skierowane jest do kadry zarządzającej sektora publicznego i prywatenego....»

Szkolenie „Skuteczne pomaganie w pomocy społecznej. Etyka pomagania, pułapki w pomocy”

04 lutego 2011     
Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu, organizowanym w dniach 21-23...»

Małopolski Inkubator Ekonomii Społecznej

24 lutego 2010     
Zapraszamy na bezpłatne szkolenia: Menedżer ekonomii społecznej, Usługi prawne,...»