Partnerzy

      Newsy

II Regionalna konferencja ”Interdyscyplinarność w działaniu”

Szanowni Państwo. Zapraszamy do rejestracji na II Regionalną konferencję "Interdyscyplinarność w działaniu – interdyscyplinarne strategie postępowania wobec przemocy w rodzinie", która odbędzie się w dniu 3 października 2011r. w Sosnowcu.

II Regionalna konferencja organizowana jest przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu oraz Urząd Miejskie w Sosnowcu – Wydział Polityki Społecznej.

Tematem przewodnim konferencji będzie problem interdyscyplinarnych strategii postępowania wobec przemocy rodzinnej. Istotnym aspektem konferencji jest umożliwienie wymiany dobrych praktyk pomiędzy członkami zespołów interdyscyplinarnych z regionu. Celem dyskusji w trakcie konferencji jest opracowywanie interdyscyplinarnych strategii profilaktycznych i interwencyjnych wobec zjawiska przemocy w rodzinie. Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

Program konferencji przewiduje część plenarną z krótkimi wprowadzeniem w tematykę oraz warsztaty specjalistyczne prowadzone przez specjalistów z zakresu przemocy w rodzinie. Przewiduje się siedem warsztatów tematycznych odbywających się równocześnie:

  • Tworzenie i funkcjonowanie zespołów interdyscyplinarnych
  • Praca metodą grup roboczych
  • Jak tworzyć i wdrażać lokalne procedury
  • Prawo w pracy zespołów interdyscyplinarnych
  • Nauczyciel/pedagog wobec problemu przemocy – jak pomóc dziecku i rodzinie
  • Interdyscyplinarna standaryzacja postępowania z dziećmi ofiarami krzywdzenia
  • Superwizja zespołów interdyscyplinarnych

W konferencji uczestniczyć będą specjaliści zaangażowani w tworzenie lokalnych zespołów interdyscyplinarnych z terenu województwa Śląskiego, m.in., prokuratorzy, lekarze, pracownicy socjalni, kuratorzy, policjanci, pielęgniarki, nauczyciele, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz samorządów.

Aby wziąć udział w konferencji należy dokonać rejestracji on-line, w formularzu trzeba wskazać chęć uczestnictwa w jednym z warsztatów tematycznych. Więcej informacji na www.wsparcie.sosnowiec.pl (z panelu należy wybrać "Zespół Interdyscyplinarny").

oprac. ops.pl angoc

Komentarze II Regionalna konferencja ”Interdyscyplinarność w działaniu” (0)

      3 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Konferencja Grupy Rodzinnej w projektach systemowych 2012

25 listopada 2011     
W związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków aplikacyjnych dotyczących...»

Konferencja: Przemiany demograficzne w Polsce i ich społeczno-ekonomiczne konsekwencje

09 czerwca 2016      TAGI:         
W dniu 7 czerwca 2016 r. w budynku sejmu odbyła się konferencja pt.: „Przemiany...»

Konferencja Miast w Internecie

09 maja 2012     
Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" serdecznie zaprasza do udziału w 16-tej Konferencji...»

Konferencja Prasowa w MPiPS

01 kwietnia 2009     
Biuro Prasowe MPiPS zaprasza w dniu 2 kwietnia br. na konferencję prasową Minister...»

Słupsk: Projekt ”Wolontariat w Ośrodkach Pomocy Społecznej”

15 lipca 2009     
Centrum Wolontariatu w Słupsku realizuje projekt pt.: ”Wolontariat w Ośrodkach...»

Konferencja o arteterapii w Gnieźnie

23 listopada 2009     
30.11.09 - 1.12.09 w Gnieźnie odbędzie się konferencja poświęcona tematyce arteterapii....»