Newsy

Spotkanie ”Ekonomia społeczna a rozwój lokalny”

 

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Słupsku prowadzony przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku zaprasza na spotkanie animacyjne pt.: Ekonomia społeczna a rozwój lokalny

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Słupsku prowadzony przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku zaprasza na spotkanie animacyjne pt.:

Ekonomia społeczna a rozwój lokalny

Spotkanie poświęcone jest zagadnieniu ekonomii społecznej, poznaniu możliwości i rozwiązań jakie daje ekonomia społeczna w pracy na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i dezintegracji społecznej. Ekonomia społeczna przedstawiona zostanie jako sposób na dokonywanie trwałych zmian w strukturze wykluczenia społecznego. Omówione zostaną podstawowe zagadnienia związane z ekonomią społeczną – kryteria, funkcje, podmioty.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie są zasady tworzenia i organizacji podmiotów ekonomii społecznej, kto może zakładać spółdzielnie socjalne i jakie są korzyści z ich zakładania. Omówione również zostaną aspekty funkcjonowanie Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej Zakładów Aktywizacji Zawodowej. Omówione zostaną także możliwości finansowania podmiotów ekonomii społecznej.

Do uczestnictwa w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, Ośrodków Pomocy Społecznej, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, zainteresowanych zagadnieniem ekonomii społecznej.

Spotkania odbędą się w:

• SŁUPSK – Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. przy ul. Obrońców Wybrzeża 2 w Słupsku w dniu 20.02.2012 r. o godz. 13.00
• LĘBORK – Starostwo Powiatowe przy ul. Czołgistów 5 w dniu 23.02.2012 r. o godz. 13.00
• BYTÓW – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Miła 26 w dniu 24.02.2012 r. o godz. 13.00

Udział w spotkaniach jest bezpłatny!!!

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu i przesłanie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego (wraz ze skanem podpisu i pieczątką) dostępnego na stronie www.slupsk.roEFS.pl na adres [email protected]  lub faxem na numer 059 841 32 61.

Serdecznie zapraszamy !



oprac. ops.pl angoc

Komentarze Spotkanie ”Ekonomia społeczna a rozwój lokalny” (0)

      1 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Spotkanie założycielskie Ogólnopolskiej Federacji na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności

16 maja 2013     
Celem Federacji jest kreowanie, opiniowanie i wdrażanie polityki społecznej w zakresie...»

Studiuj online politykę społeczną

26 października 2021      TAGI:         
Polityka społeczna to kierunek z roku na rok zyskujący na popularności. Chętnie...»

Rozwój osobisty dla kobiet doświadczających przemocy

30 sierpnia 2018      TAGI:      
Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie, który ma na celu rozwój osobisty...»

Seminarium: ”Partycypacyjna diagnoza potrzeb w pracy socjalnej”

16 października 2011     
Instytut Rozwoju Służb Społecznych we współpracy z Fundacją Pole Dialogu serdecznie...»

XII edycja „Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego” rozstrzygnięta

28 listopada 2011     
Już po raz dwunasty uhonorowano wybitnych Mazowszan – ludzi kreatywnych, których...»

„Głęboka woda” w Pałacu Prezydenckim

16 listopada 2011     
W Pałacu Prezydenckim zaprezentowano odcinek nowego serialu TVP „Głęboka woda”....»