Newsy         

Kampania społeczna o niealimentacji

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej planuje przeprowadzenie kampanii społecznej, której celem będzie nagłośnienie problemów związanych ze zjawiskiem niealimentacji i zachęcenie do płacenia alimentów. Kampania ma zostać  prowadzona we współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem „Dla Naszych Dzieci”.

W ramach w/w kampanii planowane są: cykle materiałów informacyjnych oraz film animowany dot. alimentów. Materiały będą rozpowszechniane w mediach, a także zamieszczane na stronie internetowej resortu oraz w mediach społecznościowych. Dodatkowo Ministerstwo będzie na bieżąco informowało o przebiegu kampanii w mediach społecznościowych.

Jednocześnie należy wskazać, że analizowane są możliwości podjęcia działań o zakresie międzyresortowym, zmierzające do wypracowania nowych rozwiązań dotyczących problematyki niealimentacji, w tym również poprawy skuteczności egzekucji alimentów.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: http://brpd.gov.pl/sites/default/files/odp_na_wystapienie_rpo_i_rpd.pdf

Komentarze Kampania społeczna o niealimentacji (5)

      4 + 3 = ?    
Mało tego, częste są przypadki, że rodzice dziecka razem mieszkają, tatuś nie ma legalnej pracy, a matka występuje o alimenty do sądu (za zgodą tatusia), a potem FA (nie może odmówić) płaci po 500 zł na dziecko. Kolejne 500, i kolejne... No cóż, jak tatuś nerwowy i rzuca każdą pracę bo pracodawca stawia wymagania to i komornik nie ma z czego egzekwować.
DODAŁ: Ja DNIA 13 lipca 2016 O 12:51
ok. wiec płać na bieżąco i komornik nic nie będzie zabierał, nawet nie będzie cie znał. Na czas kiedy tatuś ma trudności finansowe dziecko można wyłączyć? dlaczego jedno z rodziców które ma przy sobie dziecko( nie koniecznie matka) musi jakoś kombinować żeby żyć a drugi z rodziców od czasu do czasu?
DODAŁ: matka DNIA 07 lipca 2016 O 15:03
Wystarczy urealnić wysokość maksymalnego zajęcia alimentów z 3/5 na max 15%. Przecież owe 3/5 było dobre jak dłuznik pracował w fabryce, dojeżdzał zakładowym autobusem, mieszkał w hotelu robotniczym albo na zadupiu, a jadł w stłówce zakłdowej - to mogł oddać 3/5 wypłaty. teraz koszty stałe utrzymania domu i dojazdów do pracy powodują iż nie jest możliwe wyżyć przy stałym obciążeniu 3/5
DODAŁ: dłużnik DNIA 06 lipca 2016 O 23:27
póki będzie przyzwolenie społeczne na niepłacenie alimentów i pomoc w ich unikaniu( praca bez umowy lub zaniżone wynagrodzenie ) nic się nie zmieni. Dlaczego nic nie mówi się o wsparciu, kryterium do FA nie zmieniane od lat a wydawane pieniądze na kampanię - dla kogo, jaki cel? ( może dłużnik posłucha, wzruszy się i zacznie płacić ?)
DODAŁ: M DNIA 04 lipca 2016 O 14:54
witam. koniecznie trzeba zajac się procedurą egzekwowania zadłużenia. współpraca OPS i policji czy tez pup jest na niezadowalającym poziomie. dłuznicy ukrywają swoje miejsce zamieszkania stąd ops ma utrudnione działania. mam wrazenie ze organom nie zależy aby dłużników (brzydko mówiąc ) ścigać....przez to dłuznicy czują się bezkarnie. koniecznie trzeba to zmienic
DODAŁ: cocolili DNIA 04 lipca 2016 O 13:03

ZOBACZ PODOBNE

Bon energetyczny z podpisem prezydenta

Bon energetyczny z podpisem prezydenta

12 czerwca 2024      TAGI:   
Prezydent podpisał ustawę o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw wcelu...»
NIK uruchomiła ankietę dot. zjawiska przemocy domowej

NIK uruchomiła ankietę dot. zjawiska przemocy domowej

11 czerwca 2024      TAGI:      
Najwyższa Izba Kontroli uruchomiła ankietę skierowaną do osób doznających przemocy...»
Dodatek „1000 zł” dla pracowników pomocy społecznej

Dodatek „1000 zł” dla pracowników pomocy społecznej (bezpłatne szkolenie online)

05 czerwca 2024      TAGI:      
Nowelizacja ustawy o pomocy społecznej wprowadza mechanizm dodatków do wynagrodzeń...»
Nowy tekst jednolity rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych

Nowy tekst jednolity rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych

04 czerwca 2024      TAGI:      
W dniu 31.05.2024 r. zostało opublikowane obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki...»
UODO rusza z konsultacjami społecznymi

UODO rusza z konsultacjami społecznymi

04 czerwca 2024      TAGI:      
Urząd Ochrony Danych Osobowych ogłosił rozpoczęcie procesu konsultacyjnego opublikowanych...»