Newsy         

Kampania społeczna o niealimentacji

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej planuje przeprowadzenie kampanii społecznej, której celem będzie nagłośnienie problemów związanych ze zjawiskiem niealimentacji i zachęcenie do płacenia alimentów. Kampania ma zostać  prowadzona we współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem „Dla Naszych Dzieci”.

W ramach w/w kampanii planowane są: cykle materiałów informacyjnych oraz film animowany dot. alimentów. Materiały będą rozpowszechniane w mediach, a także zamieszczane na stronie internetowej resortu oraz w mediach społecznościowych. Dodatkowo Ministerstwo będzie na bieżąco informowało o przebiegu kampanii w mediach społecznościowych.

Jednocześnie należy wskazać, że analizowane są możliwości podjęcia działań o zakresie międzyresortowym, zmierzające do wypracowania nowych rozwiązań dotyczących problematyki niealimentacji, w tym również poprawy skuteczności egzekucji alimentów.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: http://brpd.gov.pl/sites/default/files/odp_na_wystapienie_rpo_i_rpd.pdf

Komentarze (5)

      3 + 4 = ?    
Mało tego, częste są przypadki, że rodzice dziecka razem mieszkają, tatuś nie ma legalnej pracy, a matka występuje o alimenty do sądu (za zgodą tatusia), a potem FA (nie może odmówić) płaci po 500 zł na dziecko. Kolejne 500, i kolejne... No cóż, jak tatuś nerwowy i rzuca każdą pracę bo pracodawca stawia wymagania to i komornik nie ma z czego egzekwować.
DODAŁ: Ja DNIA 13 lipca 2016 O 12:51
ok. wiec płać na bieżąco i komornik nic nie będzie zabierał, nawet nie będzie cie znał. Na czas kiedy tatuś ma trudności finansowe dziecko można wyłączyć? dlaczego jedno z rodziców które ma przy sobie dziecko( nie koniecznie matka) musi jakoś kombinować żeby żyć a drugi z rodziców od czasu do czasu?
DODAŁ: matka DNIA 07 lipca 2016 O 15:03
Wystarczy urealnić wysokość maksymalnego zajęcia alimentów z 3/5 na max 15%. Przecież owe 3/5 było dobre jak dłuznik pracował w fabryce, dojeżdzał zakładowym autobusem, mieszkał w hotelu robotniczym albo na zadupiu, a jadł w stłówce zakłdowej - to mogł oddać 3/5 wypłaty. teraz koszty stałe utrzymania domu i dojazdów do pracy powodują iż nie jest możliwe wyżyć przy stałym obciążeniu 3/5
DODAŁ: dłużnik DNIA 06 lipca 2016 O 23:27
póki będzie przyzwolenie społeczne na niepłacenie alimentów i pomoc w ich unikaniu( praca bez umowy lub zaniżone wynagrodzenie ) nic się nie zmieni. Dlaczego nic nie mówi się o wsparciu, kryterium do FA nie zmieniane od lat a wydawane pieniądze na kampanię - dla kogo, jaki cel? ( może dłużnik posłucha, wzruszy się i zacznie płacić ?)
DODAŁ: M DNIA 04 lipca 2016 O 14:54
witam. koniecznie trzeba zajac się procedurą egzekwowania zadłużenia. współpraca OPS i policji czy tez pup jest na niezadowalającym poziomie. dłuznicy ukrywają swoje miejsce zamieszkania stąd ops ma utrudnione działania. mam wrazenie ze organom nie zależy aby dłużników (brzydko mówiąc ) ścigać....przez to dłuznicy czują się bezkarnie. koniecznie trzeba to zmienic
DODAŁ: cocolili DNIA 04 lipca 2016 O 13:03

ZOBACZ PODOBNE

Partnerstwo publiczno–prywatne a pomoc społeczna – zmiany w ustawie

23 marca 2018      TAGI:      
Trwają prace legislacyjne nad projektem rządowym ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie...»

„Skuteczna Pomoc Społeczna” – MRPiPS ogłasza konkurs

27 marca 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs na realizację...»

Polityka społeczna wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo. Uczestnictwo. Solidarność

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej uchyliło rąbka tajemnicy o kierunkach...»

Skuteczna Pomoc Społeczna – konkurs

06 lipca 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o ogłoszeniu konkursu...»

Pomoc społeczna a odszkodowanie

27 sierpnia 2018      TAGI:      
Zdarzenia losowe wywołują niejednokrotnie straty znacznych rozmiarów. Wskazany stan...»