Bezdomność w Partnerstwach Lokalnych Zdiagnozowana
Na przełomie stycznie i lutego zamknięto pracę nad 30 diagnozami lokalnymi realizowanymi w partnerstwach lokalnych w całym kraju.
Na przełomie stycznie i lutego zamknięto pracę nad 30 diagnozami lokalnymi realizowanymi w partnerstwach lokalnych w całym kraju. Realizowane były w ramach projektu systemowego 1.18 „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” w zadaniu nr 4 w zakresie standaryzacji pracy z bezdomnymi w tym opracowanie modelu „Gminnego Standardu Wychodzenia z Bezdomności”. Każda z przeprowadzonych diagnoz rysuje wielowymiarowy obraz lokalnej polityki i praktyki wobec bezdomności. Czytelnik może się zapoznać z obrazem działania systemu na terenie 30 gmin w kraju. Każdy z dokumentów zawiera analizę statystyk, dokumentów oficjalnych dotyczących gminy, tak uzyskany obraz wzbogacony jest o opinie kluczowych osób w gminie (analiza pogłębionych wywiadów indywidualnych). Ważnym elementem jest prezentacja wyników badania kwestionariuszowego zrealizowanego z osobami bezdomnymi.
Całość podsumowują syntetyczne wnioski oraz rekomendacje dotyczące możliwych zmian w lokalnym systemie. Mamy nadzieję, że Partnerstwa Lokalne dzięki powyższym Diagnozom Lokalnym otrzymają pełną wiedzę na temat problemu bezdomności na ich terenie. Diagnozy były realizowane przez sześciu wykonawców zapewniających zespoły badawcze – każdy obsługiwał partnerstwa z obszaru, za który odpowiada partner w projekcie. Zespoły kierowane były przez – Sylwiusza Retowskiego PFWB, Barbarę Goryńską-Bittner: Sieć Współpracy BARKA, Mirosława Przewoźnika: CARITAS Diecezji Kieleckiej; Anetę Wiącek: TPBA Zarząd Główny, Sławomira Mandesa: Stowarzyszenie Otwarte DRZWI; Marcina J. Sochockiego Stowarzyszenie MONAR.
Wszystkie diagnozy do ściągnięcia ze strony www.gswb.org.pl
Zapraszamy również do bierzącego śledzenia naszych działań
na profilu FACEBOOKowym
oprac. ops.pl angoc
Komentarze (0)

Ochrona wolności słowa użytkowników serwisów społecznościowych

Powrót dzieci do szkół. Co z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym?

„Opieka 75+”. Gminy mogą składać zapotrzebowania na środki

„Od wykluczenia do aktywizacji”. Edycja 2021 rusza już w lutym
