Archiwalne

Bezpłatne szkolenie „Budowanie obrazu pomocy społecznej w mediach i społeczności lokalnej”

Instytut Rozwoju Służb Społecznych  serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu organizowanym w dniach 8-9 maja 2012 r. w Białobrzegach k. Warszawy

Szanowni Państwo,


serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym dwudniowym szkoleniu, organizowanym w ramach projektu „Koordynacja na rzecz aktywnej integracji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Cel szkolenia jest ściśle związany z nowym standardem pracy środowiskowej, w którym pracownik socjalny występuje w roli animatora, mediatora i polityka społecznego. Ta ostatnia rola jest szczególnie istotna w procesie niesienia pomocy i realizacji idei solidarności społecznej. Ośrodki pomocy społecznej, mając wieloletnią tradycję, dysponują potencjałem, który we współczesnej Polsce jest zbyt mało wykorzystywany ze stratą dla skuteczności realizowanych zadań. „Nie wiem jak dotrzeć”, „wątpię, czy ktoś mnie posłucha”, „to nie dla mnie” i inne tego typu sformułowania występują dość często w środowisku pracowników socjalnych, którzy mają zarówno wiele cennych pomysłów modyfikujących życie społeczne w regionie, jak i innowacji metod pracy socjalnej. Ugruntowanie OPS-ów w środowisku lokalnym, pomysłowość i innowacyjność pracowników Ośrodków oraz dorobek nauk społecznych wskazujących skuteczne (sprawdzone w praktyce) metody wpływania na politykę społeczną dają możliwość rychłej zmiany i to takiej, która jest realizowana lokalnie i w szerszej perspektywie. Konieczne w tym celu jest porzucenie mniemania, że można osiągnąć coś nowego robiąc cały czas to samo i tak samo. W ramach szkolenia dostarczamy sprawdzonych w praktyce strategii współpracy z mediami, środowiskiem, organizacjami NGO i władzami lokalnymi – czyli sprawdzonych w kreowaniu przyjaznej atmosfery dla pracy socjalnej.

Informacje organizacyjne:

· Szkolenie odbędzie się w dniach 8-9 maja 2012 roku, w Ośrodku Szkoleniowym IRSS w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim.
· Organizatorzy zapewniają uczestniczkom/ uczestnikom szkolenia transport na trasie Warszawa – Białobrzegi – Warszawa oraz nocleg i wyżywienie.
· Termin nadsyłania zgłoszeń – do 25 kwietnia 2012 r, informacja o zakwalifikowaniu 26 kwietnia br. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z osobami zakwalifikowanymi.
· Uczestniczkom/uczestnikom szkolenia przysługuje zwrot udokumentowanych kosztów przejazdu do kwoty 200 zł zgodnie z regulaminem
· Uczestniczki/uczestnicy szkolenia otrzymują materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia.
· Program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.irss.pl
· Wszelkich informacji na temat szkolenia udziela
Dział Szkoleń IRSS tel. 22 629-40-18 wew. 105, 106 lub 107.


oprac. ops.pl angoc


 

Komentarze Bezpłatne szkolenie „Budowanie obrazu pomocy społecznej w mediach i społeczności lokalnej” (0)

      2 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»