Newsy   

Protest w Warszawie

Pikietę przed bramą do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy przy Placu Bankowym w dniu 12 listopada 2012r. zorganizował Region Mazowsze NSZZ  „Solidarność”. Protestowano przeciwko bezprawnemu zwalnianiu pracowników w likwidowanym Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście i Śródmiejskim Ośrodku Opiekuńczym im. prof. Andrzeja Tymowskiego.

Na transparentach osób, które wzięły udział w akcji protestacyjnej pojawiły się napisy: \”Stop bezprawnym zwolnieniom w Ośrodku Pomocy Społecznej i Śródmiejskim Ośrodku Opiekuńczym!\” oraz \”W Warszawie władza stoi ponad prawem, Burmistrz prawo ignoruje a Prezydent Warszawy to aprobuje!\” Były również tabliczki z informacjami typu: Barbara 7 lat solidnej pracy zwolniona, Ewa 17 lat solidnej pracy i na bruk, Andrzej 17 lat harówki zwolniony… Rozdawano ulotki zainteresowanym wydarzeniem mieszkańcom miasta.

O tym co się dzieje oraz o tym, że źle się dzieje w likwidowanych placówkach usłyszało wiele osób. W swoich wystąpieniach mówcy zwracali uwagę na niezgodne z prawem zwalnianie pracowników – powoływano się na stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy oraz ekspertyzę profesora Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie likwidacji OPS i ŚOO. Mówiono również o pogorszeniu jakości pomagania dla mieszkańców oraz pogorszeniu warunków pracy w związku z likwidacją blisko 70 etatów na realizację dotychczasowych zadań – w tym zmniejszeniu o połowę zatrudnienia w grupie zawodowej pracowników socjalnych.

Pan Grzegorz Iwanicki (sekretarz Regionu Mazowsze) reprezentujący organizatorów pikiety wręczył urzędnikowi Ratusza, który wyszedł do protestujących, petycję w sprawie niezgodnych z prawem zwolnień grupowych w OPS i ŚOO. Związkowa akcja protestacyjna trwała blisko dwie godziny. Uczestniczyła w niej reprezentacja pracowników likwidowanych placówek, związkowcy z ośrodków pomocy społecznej kilku dzielnic Warszawy, związkowcy z Siedlec oraz Sekcja Transportu Drogowego NSZZ Solidarność. Byli obecni również przedstawiciele inicjatywy \”Nie dla likwidacji szkolnych stołówek w Warszawie\” oraz związkowcy z Norwegii (Pracownicza Demokracja). Dało się dostrzec obecność kilku dziennikarzy m.in. redaktora ze stacji radiowej TOK FM.

W zorganizowanej pikiecie na Pl. Bankowym wzięło udział ok. 70 osób. Planowane są kolejne akcje protestacyjne w sprawie niezgodnych z prawem zwolnień pracowników w likwidowanym OPS i ŚOO Dzielnicy Śródmieście w Warszawie i pogarszającą się jakością pomagania mieszkańcom.

Więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Fotoreportaż (solidarnosc.org.pl)

Bezprawne zwolnienia pracowników pomocy społecznej

 
Apel NSZZ \”Solidarność\” Regionu Mazowsze

Likwidacja OPS Śródmieście w Warszawie 

źródło: info. własna
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      1 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Czy będzie ogólnopolski protest pracowników pomocy społecznej?

28 sierpnia 2018      TAGI:      
Jak donosi Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej...»

Będzie Ogólnopolski Protest Pracowników Pomocy Społecznej

10 września 2018      TAGI:      
Dotychczas informowaliśmy Was o utworzeniu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego...»

Protest pracowników pomocy społecznej – dołączyły kolejne ośrodki

06 września 2018      TAGI:      
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciechanowie rozpoczęła się akcja protestacyjna....»

Ministerstwo apeluje o podwyżki dla pracowników socjalnych

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zwróciła się do samorządów z apelem...»

„Bliżej Funduszy Europejskich” – czas na Katowice

W dniu 28 września 2018 r. w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach...»