Newsy      

Będzie Ogólnopolski Protest Pracowników Pomocy Społecznej

Dotychczas informowaliśmy Was o utworzeniu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego (https://ops.pl/2018/08/bedzie-ogolnopolski-protest-pracownikow-pomocy-spolecznej/). Wskazany komitet, kierując się szeroko pojętym interesem pracowników sektora pomocy społecznej, wystosował list do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwracając uwagę na szereg działań podejmowanych przez pracowników ów sektora na rzecz poprawy warunków pracy. Podejmowane inicjatywy nie spotkały się z zainteresowaniem resortu. Jak podkreślają sygnatariusze listu, Ministerstwo nie podjęło działań mających na celu poprawę warunków pracy wskazanej grupy zawodowej.

Podkreślono, że działania Ministerstwa w istocie sprowadziły się do apelów do władz samorządowych, nie podejmując inicjatywy legislacyjnej w celu poprawy sytuacji pracowników sektora pomocy społecznej. Autorzy zaznaczyli, że pracownicy resortu kierowanego przez Panią Minister zaangażowali się równolegle w pracę nad konstruowaniem ustawy o Centrach Usług Społecznych, określanej w liście jako społecznie szkodliwej. Sygnatariusze listu zwrócili uwagę, że na pracowników wciąż nakładane są nowe obowiązki w związku z rządowymi programami, poszerzające pulę zadań.

Wskazany stan rzeczy skutkował podjęciem decyzji o zorganizowaniu Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Pomocy Społecznej, który będzie trwał aż do uzyskania postulowanych rezultatów.

Źródło:
http://federacja-socjalnych.pl/images/PDF/list_e_rafalska.pdf

Komentarze Będzie Ogólnopolski Protest Pracowników Pomocy Społecznej (5)

      1 + 4 = ?    
Cała sfera pomocy społecznej powinna się zjednoczyć, bez podziałów na pracowników takich czy innych (socjalni, asystenci, administracja itd.). Im więcej osób tym większe szanse, że nas ministerstwo wysłucha.
DODAŁ: Zachodniopomorskie DNIA 25 września 2018 O 10:10
Pracuje w Pomocy Społecznej już 28 lat ( nie jestem pracownikiem socjalnym )od początku powstania OPS , moje wynagrodzenie 2.800 zł.w listopadzie kończę 60 lat. Boję się przejścia na emeryturę , która będzie strasznie mała.Po 40 latach pracy łącznie mogę stać się klientem OPS. Praca pracowników pomocy społecznej nigdy nie była doceniana.Pragnę podkreślić , że Ministerstwo wystąpiło do samorządów o podwyżki wynagrodzeń dla pracowników socjalnych a co z pozostałymi pracowniami ośrodków pomocy ?
DODAŁ: Warmianka DNIA 20 września 2018 O 12:05
Brak jedności w naszym środowisku. Samorządy traktują nas jak zło konieczne.Chcemy godziwych pensji ? To musimy wyjść wszyscy na ulice!!! Nie zgadzajmy się na bylejakość. Nasi podopieczni mają większe dochody z zasiłków. !!! Koniec wykorzystywania i spuszczania głowy. Trzeba się obudzić i walczyć o nasz godziwy byt dla nas i naszych rodzin. Mój syn pyta mnie czemu jego kolegi mama , która nie pracuje ma większe dochody, niż ja? Mówi, że nie opłaca się pracować.. Chyba ma rację. W dzisiejszym świecie nieroby mają zdecydowanie lepiej i się z nas śmieją. Oni wyjeżdżają na wakacje, chodzą w markowych ciuchach , a osoby pracujące wegetują. ŚRODOWISKO POMOCY SPOŁECZNEJ ŁĄCZMY SIĘ I NA POCZĄTKU PAŹDZIERNIKA DO WARSZAWY. !!! AKTYWNIE DZIAŁAJMY. !!!
DODAŁ: AMELS DNIA 18 września 2018 O 11:38
Co jeszcze jako pracownicy socjalni możemy zrobić?wiem,że musimy walczyc.jestem gotowa zaangażować się w ten protest.Wszysc pracownicy socjalni najwyższy czas na konkretne działania.musimy być solidarni i zjednoczeni,żeby nas ministerstwo nie zbylo pustymi słowami i frazesami.jesli teraz nic nie zrobimy.bedziemy pracownikami działu socjalnymi,czy SPRZATACZKAMI,a zarabiamy nawet mniej.Ludzie,obudźcie się,dlaczego nauczyciele potrafią się zjednoczyć i walczyć o swoje,a pracownicy pomocy społecznej są ponizani,pomijani przy wszelkich podwyżkach i zwyczajnie lekceważeni.jak długo jeszcze na to pozwolimy?
DODAŁ: Mea DNIA 16 września 2018 O 20:21
Może w końcu coś zrobimy razem, jak ratownicy medyczni pielęgniarki i inne zawody. Miejmy tą świadomość, że razem możemy dużo natomiast pojedynczo nas zaszczują. Powodzenia.
DODAŁ: DEK DNIA 11 września 2018 O 08:36

ZOBACZ PODOBNE

NIK skontrolowała Ośrodki Pomocy Społecznej i wyciągnęła wnioski

12 września 2023      TAGI:      
Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę w kilku podmiotach zajmujących się...»
Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

20 lutego 2023      TAGI:   
Już w poniedziałek 20 lutego rusza kolejna edycja Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym...»
Czy będą podwyżki dla pracowników samorządowych?

Czy będą podwyżki dla pracowników samorządowych?

03 lipca 2023      TAGI:      
W dniu 13 czerwca 2023 r. zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia...»
Dodatki dla pracowników socjalnych „w drodze”

Dodatki dla pracowników socjalnych „w drodze”

23 maja 2024      TAGI:      
Prezydent podpisał nowelizację ustaw o pomocy społecznej umożliwiającą wprowadzenie...»
1000 zł dla pracowników socjalnych

1000 zł dla pracowników socjalnych

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz...»
Lotro » 23 lipca 2024, 19:20

Ciekawy blog

kk1990 » 23 lipca 2024, 14:59

rodzinne 19+

zombi » 23 lipca 2024, 14:50

13 i 14 a bon energetyczny