Newsy      

Będzie Ogólnopolski Protest Pracowników Pomocy Społecznej

Dotychczas informowaliśmy Was o utworzeniu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego (https://ops.pl/2018/08/bedzie-ogolnopolski-protest-pracownikow-pomocy-spolecznej/). Wskazany komitet, kierując się szeroko pojętym interesem pracowników sektora pomocy społecznej, wystosował list do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwracając uwagę na szereg działań podejmowanych przez pracowników ów sektora na rzecz poprawy warunków pracy. Podejmowane inicjatywy nie spotkały się z zainteresowaniem resortu. Jak podkreślają sygnatariusze listu, Ministerstwo nie podjęło działań mających na celu poprawę warunków pracy wskazanej grupy zawodowej.

Podkreślono, że działania Ministerstwa w istocie sprowadziły się do apelów do władz samorządowych, nie podejmując inicjatywy legislacyjnej w celu poprawy sytuacji pracowników sektora pomocy społecznej. Autorzy zaznaczyli, że pracownicy resortu kierowanego przez Panią Minister zaangażowali się równolegle w pracę nad konstruowaniem ustawy o Centrach Usług Społecznych, określanej w liście jako społecznie szkodliwej. Sygnatariusze listu zwrócili uwagę, że na pracowników wciąż nakładane są nowe obowiązki w związku z rządowymi programami, poszerzające pulę zadań.

Wskazany stan rzeczy skutkował podjęciem decyzji o zorganizowaniu Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Pomocy Społecznej, który będzie trwał aż do uzyskania postulowanych rezultatów.

Źródło:
http://federacja-socjalnych.pl/images/PDF/list_e_rafalska.pdf

Komentarze (3)

      5 + 1 = ?    
Brak jedności w naszym środowisku. Samorządy traktują nas jak zło konieczne.Chcemy godziwych pensji ? To musimy wyjść wszyscy na ulice!!! Nie zgadzajmy się na bylejakość. Nasi podopieczni mają większe dochody z zasiłków. !!! Koniec wykorzystywania i spuszczania głowy. Trzeba się obudzić i walczyć o nasz godziwy byt dla nas i naszych rodzin. Mój syn pyta mnie czemu jego kolegi mama , która nie pracuje ma większe dochody, niż ja? Mówi, że nie opłaca się pracować.. Chyba ma rację. W dzisiejszym świecie nieroby mają zdecydowanie lepiej i się z nas śmieją. Oni wyjeżdżają na wakacje, chodzą w markowych ciuchach , a osoby pracujące wegetują. ŚRODOWISKO POMOCY SPOŁECZNEJ ŁĄCZMY SIĘ I NA POCZĄTKU PAŹDZIERNIKA DO WARSZAWY. !!! AKTYWNIE DZIAŁAJMY. !!!
DODAŁ: AMELS DNIA 18 września 2018 O 11:38
Co jeszcze jako pracownicy socjalni możemy zrobić?wiem,że musimy walczyc.jestem gotowa zaangażować się w ten protest.Wszysc pracownicy socjalni najwyższy czas na konkretne działania.musimy być solidarni i zjednoczeni,żeby nas ministerstwo nie zbylo pustymi słowami i frazesami.jesli teraz nic nie zrobimy.bedziemy pracownikami działu socjalnymi,czy SPRZATACZKAMI,a zarabiamy nawet mniej.Ludzie,obudźcie się,dlaczego nauczyciele potrafią się zjednoczyć i walczyć o swoje,a pracownicy pomocy społecznej są ponizani,pomijani przy wszelkich podwyżkach i zwyczajnie lekceważeni.jak długo jeszcze na to pozwolimy?
DODAŁ: Mea DNIA 16 września 2018 O 20:21
Może w końcu coś zrobimy razem, jak ratownicy medyczni pielęgniarki i inne zawody. Miejmy tą świadomość, że razem możemy dużo natomiast pojedynczo nas zaszczują. Powodzenia.
DODAŁ: DEK DNIA 11 września 2018 O 08:36

ZOBACZ PODOBNE

Nowa ustawa o ochronie danych osobowych a ustawa o pomocy społecznej

20 października 2017      TAGI:      
Trwają prace legislacyjne na projektem z dnia 12 września 2017 r ustawy o ochronie...»

Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej – konkurs

20 sierpnia 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o rozpoczęciu konkursu...»

O podwyżkach wynagrodzenia pracowników socjalnych ciąg dalszy

05 października 2017      TAGI:      
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej wystąpiła...»

Odpłatność za Dom Pomocy Społecznej zostanie zniesiona?

15 września 2017      TAGI:      
Rzecznik Praw Dziecka wystąpił do Komisji do Spraw Petycji Sejmu Rzeczypospolitej...»

Rzecznik Praw Obywatelskich o pomocy ofiarom przestępstw

22 sierpnia 2017      TAGI:      
Rzecznik Praw Obywatelskich zaniepokojony wdrożeniem „dyrektywy ofiarowej” do Polskiego...»
społecznik13 » 19 września 2018, 16:06

Dopłaty unijne, jak liczyć dochód?

pracownik12345 » 19 września 2018, 15:38

dochód uzyskany i przekroczenie

mania0m0 » 19 września 2018, 15:31

Rachunki do umowy zlecenia - gdzie?