Newsy

Dzień Pracownika Socjalnego`2012

Dzień Pracownika Socjalnego
\”Pragnę wszystkim pracownikom służb społecznych złożyć gorące podziękowania za zaangażowanie i troskę o los drugiego człowieka\” – napisał Minister Pracy i Polityki Społecznej Pan Kosiniak-Kamysz w liście otwartym do pracowników socjalnych z okazji obchodzonego w Polsce 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego.

List otwarty
Do Pracowników Socjalnych


Dzień 21 listopada to ustawowe święto pracowników socjalnych, ale traktowane i obchodzone jest jako święto wszystkich pracowników pomocy społecznej, niezależnie od miejsca ich zatrudnienia i zajmowanego stanowiska.


Korzystając z tej okazji pragnę wszystkim pracownikom służb społecznych złożyć gorące podziękowania za zaangażowanie i troskę o los drugiego człowieka – człowieka często samotnego, cierpiącego i zagubionego, a przez to pozbawionego nadziei.


Państwa szlachetna i trudna praca jest jednym z najmocniejszych filarów współczesnego społeczeństwa. Swoją wiedzą, uwagą i wyrozumiałością pomagacie i wspieracie, przywracając nadzieję skrzywdzonym przez los osobom i rodzinom.


Nikt inny nie potrafi tak skutecznie jak pracownik socjalny swoim uporem, zaangażowaniem i życzliwością zmieniać ludzkiego cierpienia i bezradności w silę i zdolność do samostanowienia, uwierzyć tym, którym nikt już nie wierzy i dać nadzieję tym, którzy dawno ją utracili.


Nie wszyscy mają świadomość, że Wasza praca nie kończy się w momencie zamknięcia drzwi domu klienta, czy też zamknięcia arkusza rodzinnego wywiadu środowiskowego, że niejednokrotnie bardzo długo musicie nosić w sobie bezmiar ludzkiego cierpienia. Mało kto wie, że ta praca obciąża jak żadna inna, wiąże się z nieopisaną odpowiedzialnością za los drugiego człowieka, który nierzadko bez odpowiedniej motywacji nie chce podjąć współpracy i działań zmierzających do zmiany swojej sytuacji.


Być może dlatego ta trudna i odpowiedzialna praca, niestety wciąż nie jest dostatecznie doceniana na co dzień. O pracownikach socjalnych media mówią najczęściej przy okazji porażek, wciąż przemilczając ich codzienny trud i wiele spektakularnych zwycięstw nad przeciwnościami losu.


Mam jednak nadzieję, że z roku na rok sytuacja w tym zakresie będzie się poprawiać i wkrótce każdy pracownik socjalny będzie darzony odpowiednim szacunkiem i prestiżem społecznym.


W dniu Święta Pracownika Socjalnego życzę Państwu, aby pomoc drugiemu człowiekowi stała się prawdziwym spełnieniem i przynosiła satysfakcję z wykonywanej pracy.


Proszę także o przyjęcie życzeń wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.Z pozdrowieniami


Minister


Władysław Kosiniak-Kamysz


Pełna wersja Listu otwartego [ tutaj ].pdf


źródło: www.mpips.gov.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      3 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Urlop pracownika a postojowe

Urlop pracownika a postojowe

09 lutego 2021      TAGI:         
Rzecznik Praw Obywatelskich wychodząc naprzeciw potrzebom pracowniczym, opublikował...»
Pracowniczy adres e-mail a ochrona danych osobowych

Czy pracodawca może wykorzystać adres e-mail byłego pracownika?

21 stycznia 2020      TAGI:         
Niejednokrotnie przy rozpoczęciu zatrudnienia pracodawca nadaje pracownikowi indywidualny...»
dane kontaktowe

Pracodawca a prywatne dane kontaktowe pracownika

24 sierpnia 2020      TAGI:         
Pracodawca w procesie rekrutacji uzyskuje wiele danych pracownika, w tym również prywatne...»
Konkurs z okazji Dnia Pracownika Socjalnego!

Konkurs z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

12 listopada 2021      TAGI:         
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego....»

Konkurs z okazji Dnia Pracownika Socjalnego!

12 listopada 2020      TAGI:         
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z okazji Dnia Pracownika...»
Agnieszka39 » 29 listopada 2021, 14:23

SUO

muusia » 29 listopada 2021, 14:15

SYGNITY PLAN WYPŁAT WSTECZ

ren » 29 listopada 2021, 12:47

zus z-3