Zapraszamy na konferencję „DOBRE PRAKTYKI WSPIERANIA RODZIN W KRYZYSIE”
Fundacja „Znaczenie” oraz Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy serdecznie zapraszają do udziału w konferencji pn.: „DOBRE PRAKTYKI WSPIERANIA RODZIN W KRYZYSIE”, która odbędzie się 25 lutego 2013r. o godz. 9.00 w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej 10 w Tarnowie.
PROGRAM KONFERENCJI
9:00- 9:10 Otwarcie konferencji:
Dorota Bogusz – dyrektor TOIKiWOP, Mariusz Węc – prezes Fundacji „Znaczenie”
9:10 – 10:20 Spektakl „Początek”.
Spektakl jest próbą uświadomienia widzom, że refleksja nad historią rodziny i jej losów może być szansą na zatrzymanie destrukcji, która rozgrywa się z pokolenia na pokolenie. Poprzez jego terapeutyczną funkcję chcemy docierać przede wszystkim do rodzin, z prostym przekazem, że zawsze jest pora na to, aby zacząć budować swoje życie od nowa. W ubiegłym roku w Teatrze Ludowym w Krakowie odbyła się premiera spektaklu „Początek” w ramach I edycji wydarzenia „Pora na Rodzinę” organizowanego przez Fundację „Znaczenie”.
10:20 – 10:45 Przerwa kawowa.
10:45 – 11:35 „Proces reintegracji a terapia”
Magdalena Cechnicka
Prezeska Fundacji „Korale” w Warszawie. Prowadzi program „Odzyskać dziecko” kierowany do rodziców, którzy utracili władzę rodzicielską. Doświadczenie pracy z rodziną wieloproblemową zdobywała w Ośrodku Reintegracji przy Domu Dziecka nr 10 w Warszawie. Terapeutka rodzinna. Prowadzi terapię rodzin i par w ujęciu systemowym w ramach pracy w fundacji oraz w Pracowni Systemów Więzi i Relacji w Warszawie. Współautorka publikacji na temat reintegracji rodzin. Prowadzi superwizję dla pedagogów i pracowników socjalnych. Swoją pracę poddaje stałej superwizji u superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
11:35 – 12:20 „Rola asystenta rodziny w kontekście zadań pracowników i innych służb społecznych” – dr. Izabela Krasiejko
Doktor nauk humanistycznych. Adiunkt w Zakładzie Pracy Socjalnej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Nauczyciel metodyki pracy socjalnej na studiach o specjalności „Praca socjalna”, prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych „Praca socjalna i organizacja pomocy społecznej”. Asystent rodziny i konsultant metodyczny przy Programie Asystent Rodziny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Częstochowie. Terapeuta Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących metodycznego działania pracownika socjalnego i asystenta rodziny, współczesnych tendencji w pracy socjalnej, kształceniu i terapii.
12:20 – 13:00 „Dobre praktyki działań na
rzecz reintegracji rodziny” – Mariusz Węc
Pedagog o specjalności Pedagogika Resocjalizacyjna i Sądowa, z kilkuletnim doświadczeniem pracy w domu dziecka, założyciel i prezes Fundacji „Znaczenie” z siedzibą w Dąbrowie Tarnowskiej, koordynator zespołu reintegracji rodziny, asystent rodziny i dogoterapeuta.
13:00 – 13.30 Podsumowanie, pytania, dyskusja.
oprac. ops.pl angoc