Newsy

Dotyk słowa. Spotkanie z niewidomą poetką i pokaz filmu

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Słupsku prowadzony przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku zaprasza na spotkanie animacyjne pt.: „Dotyk słowa”. Spotkanie odbędzie się w dniu 29 maja br. w siedzibie Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku, ul. Obrońców Wybrzeża 2, godz. 11.00.

Podczas spotkania pani Teresa Ławecka opowie o trudnościach życia codziennego osoby niewidomej oraz odbędzie się pokaz filmu „Tańcząc w ciemnościach”.

Teresa A. Ławecka – niewidoma poetka i dziennikarka działająca na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Urodzona w 1958 r. w Trzciance. Do Słupska przyjechała w 1977 roku. Od razu pokochała to miasto i ziemię słupską. Po utracie wzroku zainteresowała się dziennikarstwem i poezją. W 2009 i 2011 roku otrzymała Główną Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska za udział w Konkursie Literackim „Zobacz mój świat”. Za ofiarną działalność publiczną i bezinteresowną ideę pomocy dla osób potrzebujących w 2012 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Tańcząc w ciemnościach” (ang. Dancer in the Dark) – film fabularny duńskiego reżysera Larsa von Triera zrealizowany w 2000. W filmie zagrały takie gwiazdy jak: Björk, Catherine Deneuve, David Morse i Peter Stormare. Opis filmu: Selma (w tej roli islandzka piosenkarka Björk) jest imigrantką z Czech, zagubioną w jednym z wielkich amerykańskich miast przemysłowych. Pracuje w fabryce wyrobów żelaznych, obsługując prasę. Samotnie wychowuje syna, Genea. Kocha musicale. Nie bacząc na zmęczenie, uczestniczy wieczorami w próbach amatorskiego kółka teatralnego. Kobieta ukrywa przed światem tragiczną tajemnicę – cierpi na wrodzoną wadę wzroku, wkrótce oślepnie. Co gorsza, choroba zagraża także jej synkowi. Jedynie kosztowna operacja może go uratować. Film zdobył 17 prestiżowych nagród, m.in. dwie Złote Palmy w Cannes za najlepszy film i najlepszą aktorkę oraz 4 Europejskie Nagrody Filmowe (w tym dwie nagrody publiczności) za najlepszy europejski film roku i najlepszą europejską aktorkę.

Do uczestnictwa w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, jednostek samorządu terytorialnego, grup nieformalnych, które prowadzą lub chciałyby prowadzić działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz zainteresowane są tematyką spotkania z obszaru działania ROEFS w Słupsku (powiaty: słupski, bytowski, lęborski, wejherowski, pucki, m. Słupsk).

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu i przesłanie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego (wraz ze skanem podpisu i pieczątką) dostępnego w załączniku na adres info_slupsk(at)roefs.pl lub faxem na numer 059 841 32 61.

Serdecznie zapraszamy!

www.slupsk.roefs.pl

oprac. ops.pl angoc

Komentarze Dotyk słowa. Spotkanie z niewidomą poetką i pokaz filmu (0)

      1 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Linki – test

15 lipca 2024     
Więcej informacji o naszej ofercie szkoleniowej znajdą Państwo na stronie internetowej:...»
Kryzysu w pieczy zastępczej ciąg dalszy

Kryzysu w pieczy zastępczej ciąg dalszy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, mając świadomość kryzysu wpieczy...»
E-urząd skarbowy w aplikacji coraz bliżej

E-urząd skarbowy w aplikacji coraz bliżej

11 lipca 2024      TAGI:   
Krajowa Administracja Skarbowa nieustannie podejmuje czynności w celu poprawy jakości...»
RPO kolejny raz reaguje

RPO kolejny raz reaguje

11 lipca 2024      TAGI:   
Rzecznik Praw Obywatelskich przygotował wystąpienie do Minister Rodziny, Pracy iPolityki...»
Prawo do prywatności a wizerunki dzieci w Internecie

Prawo do prywatności a wizerunek dziecka w internecie

10 lipca 2024      TAGI:   
UODO wspólnie z Fundacją Orange wydał poradnik pt. „Wizerunek dziecka w internecie....»
agaGOPS1 » 22 lipca 2024, 12:32

ŚP do kiedy Tom pomocy:-)

majka1234 » 22 lipca 2024, 12:29

śp

nagdam » 22 lipca 2024, 12:04

zmiana kategorii zaszeregowania

agejszen92 » 22 lipca 2024, 11:44

do kiedy śp