Newsy

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

MDOS 2013
1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych  – ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, by zwrócić uwagę na problemy osób starszych oraz podkreślić ich wkład w kształt i sposób życia społeczeństw. W tym wyjątkowym dniu pomyśl o Osobach Starszych w Twoim otoczeniu! – przypomina Stowarzyszenie \”mali bracia Ubogich\”, które pomaga samotnym, starszym osobom.

Szczególnie w tym czasie nie wolno nam zapominać, że obok seniorów aktywnych i niezależnych są także tacy, którzy potrzebują wsparcia: osamotnieni, bezradni, niepełnosprawni. Działamy właśnie dla nich – jesteśmy obok, towarzyszymy na co dzień, dajemy oparcie,  wypełniamy pustkę.

Podjęliśmy się także misji  alarmowania o trudnej sytuacji osób starszych, staramy się likwidować źródła ich wykluczania i dyskryminacji, dążymy do wzmacniania solidarności wewnątrz- i międzypokoleniowej. Chcemy tworzyć społeczeństwo przyjazne każdemu wiekowi, w którym seniorzy będą mieli możliwość pełnego udziału w życiu społecznym.

To święto nabiera dziś wyjątkowego znaczenia. Seniorzy stanowią obecnie 16% naszego społeczeństwa, a w ciągu najbliższych dwudziestu lat liczba osób powyżej 65 roku życia wzrośnie w Polsce do 8,5 mln.

W tym wyjątkowym dniu pomyśl o Osobach Starszych w Twoim otoczeniu! Rozejrzyj się dookoła, może obok Ciebie żyje samotna osoba starsza, wykorzystaj ten dzień, wykonaj niewielki gest, porozmawiaj…

Do swojego zdjęcia na facebooku lub innym portalu społecznościowym przypnij ten znaczek. Podkreślisz tym samym wagę Święta Osób Starszych oraz wsparcie dla działań podejmowanych  przez  “małych braci Ubogich” na całym świecie.

źródło: www.malibracia.org.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      1 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Bezpłatny wykład otwarty „Rola i znaczenie osób wspierających rodzinę” (Warszawa)

01 czerwca 2017      TAGI:         
W dniu 6 czerwca 2017 (godz. 13:30 - 15:30) Komitet Ochrony Praw Dziecka organizuje...»

UWAGA konkurs na partnera realizacji programu „Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych”

12 grudnia 2017      TAGI:      
Został ogłoszony otwarty nabór mający na celu wyłonienie partnerów do wspólnej...»

Co z kolejkami osób oczekujących na przyjęcie na leczenie odwykowe?

26 lipca 2017      TAGI:      
  Minister Zdrowia wskazuje na zdarzające się przypadki zwracania się sądów...»

Rozporządzenie ws. standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych i ogrzewalni

17 maja 2017      TAGI:   
Do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy m.in. udzielanie schronienia....»

,,Przepis na sukces” – szkolenie dla osób z niepełnosprawnościami

30 listopada 2017      TAGI:      
Do 30.06.2018 r. na terenie Warszawy odbywać będzie się cykl szkoleń zaadresowanych...»