Newsy      

Dzień Seniora w Ogrodzie Saskim

 Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Warszawie

W niedzielę, 6 października w godzinach 11.00 – 16.00 Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” zorganizuje w samym centrum miasta, w Ogrodzie Saskim w Warszawie, tradycyjne święto seniorów. Na wydarzenie, które odbywać się będzie pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Pani Profesor Ireny Lipowicz, zaproszeni są seniorzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

MDOS 2013 - Plakat

Organizacje pozarządowe i instytucje zapoznają uczestników z ofertą, z jakiej mogą korzystać seniorzy w rozmaitych dziedzinach swojego życia.

Instruktorzy Espar 50+ zapraszają m.in. do gry w krokieta, boccię. Czekamy też na chętnych do gry w bule, rzutki i rzutu podkową. Na zwycięzców konkursów czekają nagrody.

Uniwersytety Trzeciego Wieku z Ochoty i Woli czekać będą m.in. w międzypokoleniowym kąciku planszowych gier logicznych.

Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi” pokaże krótkie filmy, które są efektem warsztatów filmowych dla seniorów i międzypokoleniowej współpracy ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego.

O godz. 13-tej zaprosimy chętnych na bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy „Starszy Ratownik”. Już dziś przyjmujemy na nie zapisy chętnych (e-mail: [email protected], tel. 22 635 13 64).

Pozostali wystawcy przygotowali m.in. warsztaty z technik origami i quillingu (to ciekawa technika układania obrazków z rolowanych pasków kolorowego papieru), ozdabiania przedmiotów filcem czy malowania gipsów. Podzielą się też swoimi umiejętnościami i pokażą techniki układania kwiatów z liści i wykonywania biżuterii hande made.

Natomiast zespół Dance Show z Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku w każdej pełnej godzinie zaprasza uczestników imprezy na mini-warsztaty z tańca.

Jest też miejsce na profilaktykę zdrowotną. Przedstawiciele firmy Medicover i Care Experts przeprowadzą m.in. nieodpłatne badań poziomu cukru we krwi i badanie ciśnienia i cholesterolu oraz testy pamięci. Nauczą też tego jak bezpiecznie zachowywać się w domu z osobą niesamodzielną, jak pomagać w przemieszczaniu się pacjenta, jak zachować się  w stanach nagłych w domu; jak zajmować się pacjentem leżącym. Sesje będą trwały ok. 30 min dla grup ok.10 osobowych.

Na chętnych będą też czekać profesjonalni doradcy bankowi, którzy opowiedzą jak dbać o własne finanse, a także fachowcy w dziedzinie aparatów telefonicznych z firmy MaxCom, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania z tego zakresu i zaprezentują przyjazne telefony GSM.

Podczas całej imprezy będą nam towarzyszyć występy sceniczne. Będą z nami m.in.  Wojciech Dąbrowski, dyrektor artystyczny Festiwalu Retro, Julian Latos, finalista programu „Droga do gwiazd”, Jerzy Zawadzki, występujący w grupie Krzysztofa Materny. Uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Collegium Civitas i Ochockiego UTW „Omega” zaprezentują i zachęcą do wspólnych ćwiczeń orientalnych. Będzie też okazja do wysłuchania piosenek i skeczy w wykonaniu m.in. seniorów z Bielan, Pragi, Bemowa i Ursynowa. Gościć będziemy też chór z Wrześni, który specjalnie na tę okazję odwiedzi Warszawę.

Całość poprowadzi pan Grzegorz Jarek – konferansjer obdarzony niezwykłą charyzmą i dowcipem.

Na stanowisku Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” uczestnicy będą mieli okazję poćwiczyć z instruktorką Nordic Walking oraz wziąć udział w ich najświeższej akcji „Przypnij się do naszej akcji!”.

Pamiętamy też o najmłodszych i zapraszamy babcie i dziadków z wnuczętami, na których czekać będą balony, kolorowanki i farbki do malowania buziek.

Wolontariusze „małych braci Ubogich” będą tradycyjnie wręczać seniorom kwiaty w myśl dewizy stowarzyszenia „kwiaty przed chlebem”, która podkreśla wartość relacji międzyludzkich.

To tylko wybrane oferty, jakie czekają w Ogrodzie Saskim na seniorów i ich bliskich.

MDOS Warszawa plakat [ tutaj ]

OFERTA WYSTAWCÓW PODCZAS OBCHODÓW Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Warszawa, Ogród Saski, 6 października 2013 [ tutaj ]

Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych wpisał się już w kalendarz stałych wydarzeń naszego miasta – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor ds. projektów i promocji w „mbU”. To dla nas szczególny dzień, w którym mamy okazję pokazać seniorom, że są dla nas ważni. To też świetna chwila na to by pokazać jak duży potencjał w nich drzemie i ile ciekawych zajęć można mieć na emeryturze.

Trwa konkurs na Spoko Seniora 2013

W tym miejscu warto przypomnieć, że jeszcze tylko do 20 października trwa konkurs na Spoko Seniora 2013. Każdy senior, który chciałby się podzielić tym, że ma interesujący sposób na swoje życie na emeryturze może wysłać swoje zgłoszenie:

drogą e-mailową na adres: [email protected]

lub pocztą tradycyjną na nasz adres:
Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”
ul. W. Andersa 13, 00-159 Warszawa.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji o obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych (w tym szczegółowy opis oferty wystawców oraz harmonogram występów scenicznych) oraz formularz zgłoszeniowy konkursu są dostępne na stronie www.spokosenior.pl

Kontakt: Joanna Mielczarek
e-mail: [email protected]
tel. 501 151 045, 22/635 13 64

Organizator:
Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”

Patronat Honorowy:
Rzecznik Praw Obywatelskich

Partnerzy:
Urząd M.St. Warszawy
FORUM 50+ Seniorzy XXI wieku.
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania

Patronat Medialny:
wwwsuperstarsi.pl
ngo.pl oraz warszawa.ngo.pl
kobieta50plus.pl
Magazyn Samorządowy Gmina
Głos Seniora

źródło: Stowarzyszenie mbU
www.malibracia.org.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Dzień Seniora w Ogrodzie Saskim (0)

      1 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

„Z Alzheimerem na co dzień”

22 czerwca 2023      TAGI:      
Fundacja Lubi Mi Się... rusza z zapisami na bezpłatne konsultacje indywidualne online...»
„Cyfrowe Kluby Seniora”

„Cyfrowe Kluby Seniora”

31 sierpnia 2022      TAGI:         
Ruszył otwarty konkurs „Cyfrowe Kluby Seniora”. Projekt ma na celu doposażenie...»
Samodzielność-Aktywność-Mobilność – nowa odsłona

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

05 grudnia 2022      TAGI:      
3 grudnia corocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami....»
Wakacji kredytowych ciąg dalszy

Wakacji kredytowych ciąg dalszy

06 grudnia 2023      TAGI:      
Trwają prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy o finansowaniu społecznościowym...»
Ministerstwo ostrzega przed zimą

Ministerstwo ostrzega przed zimą

05 grudnia 2023      TAGI:         
Z uwagi na pojawiające się nocami mrozy Pani Minister apeluje o zważanie na innych,...»
khazal22 » 10 grudnia 2023, 11:22

Czy przyznać Kartę Dużej Rodziny?

PomaryLinea » 09 grudnia 2023, 09:10

"Why was David Walker fired?"

dorota202 » 08 grudnia 2023, 15:39

SP na brata, jego dzieci żyją

marzena123 » 08 grudnia 2023, 14:46

unieważnienie KDR