Łódź. Szkolenie dotyczące nowej metody aktywnej integracji osób chorujących psychicznie

Stowarzyszenie POMOST zaprasza na drugą, ostatnią bezpłatną edycję spotkania informacyjno-szkoleniowego dotyczące wdrażania nowej metody terapii osób chorujących psychicznie. Całodniowe spotkanie odbędzie się 26 marca 2014 w centrum Łodzi. Organizator zapewnia dojazd, materiały szkoleniowe i poczęstunek.

Z końcem ubiegłego roku Stowarzyszenie POMOST wydało podręcznik pt. \”Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie TO DZIAŁA!\”. Podręcznik opisuje jak zastosować wolontariat jako metodę terapeutyczną dla osób korzystających z placówek takich jak: ŚDS-y, DPS-y, WTZ-ty, MCh, OPS-y, Oddziały Dzienne Szpitali i organizacje pozarządowe działające na rzecz osób chorujących psychicznie.

Dla pracowników tych placówek z terenu woj. łódzkiego w dniu 26 marca 2014r. obędzie się drugie – ostatnie z zaplanowanych – spotkanie informacyjno-szkoleniowe, w trakcie którego przedstawiana zostanie sama metoda, opisana jej skuteczność i zaprezentowany podręcznik, po czym uczestnicy przejdą podstawowe szkolenie dot. zastosowania metody w reprezentowanych przez nich placówkach.

Szkolenie jest bezpłatne. Organizator zapewnia posiłki i zwrot kosztów dojazdu.

Na szkolenia można się zapisywać za pośrednictwem formularza na stronie: www.wolontariat-integracja.org w zakładce Szkolenia

W zakładce znajdą też Państwo Program Szkolenia i Regulamin uczestnictwa.

Zapraszamy!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki.


oprac. ops.pl angoc 

Komentarze Łódź. Szkolenie dotyczące nowej metody aktywnej integracji osób chorujących psychicznie (0)

      2 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE