Senacka poprawka ws. asysty Policji
Paweł Maczyński: Jesteśmy jako środowisko oburzeni zarówno stawianiem naszego życia i zdrowia jako mniej wartościowego od przedstawicieli innych służb, które gwarancje pomocy Policji posiadają, a także, po raz kolejny, kompromitującym poziomem dyskusji i wiedzy części senatorów ad. pomocy społecznej. Również sposób procedowania, kiedy na tak ważną poprawką nie toczy się żadna dyskusja, a ona sama zostaje wprowadzana nagle, daje świadectwo o senatorach, mówi o tym, w jaki sposób, będąc do tego powołanymi, dbają o bezpieczeństwo służb, które służą obywatelom.
Redakcja: Dlaczego w Senacie wprowadzono zmianę w treści zapisu o asyście Policji? Zrozumiałe jest rozszerzenie tego zapisu o kwestię rozporządzenia regulującego tego typu współpracę z Policją, natomiast zdziwienie budzi próba zastąpienie wyrażenia „jest obowiązany”, które odnosi się do komendanta Policji, słowem „może”, czy to oznacza, że asysta policji będzie „uznaniowa”?
Paweł Maczyński: Trudno wskazać dlaczego senatorowie postanowili zmienić zapisy proponowane przez posłów, tym bardziej, że Sejm w sposób jednogłośny je poparł w poprzednim brzmieniu. Ten zapis budzi również wątpliwości natury prawnej, gdyż nie precyzuje w jakich sytuacjach komendant policji mógłby takiej pomocy odmówić. Trudno bowiem oczekiwać, by komendant mógł i miał narzędzia by zweryfikować okoliczności wskazane przez kierownika OPS we wniosku o udzielenie pomocy. Póki co, ufamy i jako Federacja podjęliśmy działania, by poprawka Senatu została krytycznie zweryfikowana przez posłów.
Źródło: www.wpis.irss.pl
Komentarze Senacka poprawka ws. asysty Policji (2)

500+ a nowy okres świadczeniowy

Nabór na studia z zakresu Metodyki i metodologii pracy socjalnej znów otwarty!

Stan zagrożenia epidemicznego nada trwa

„MALUCH+” 2022-2029
