Newsy   

Jesteście Rodziną Dobra!

Do realizacji projektu socjalnego „MIKOŁAJE” włączyły się wszystkie ośrodki pomocy społecznej powiatu: z Borku Wlkp., Gostynia, Krobi, Pępowa, Piasków, Pogorzeli i Ponieca.

Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowali dla nich paczki. Paczki te obecnie trafiły do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie. Paczki te otrzymali rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako zależnej od pomocy społecznej. Rozwijająca się akcja przerosła oczekiwania pomysłodawców. W paczkach znalazły się zabawki, gry edukacyjne, książki, przybory szkolne, słodycze, maskotki i wiele innych ważnych dla dzieci rzeczy. Na konto Stowarzyszenia „Dziecko” wpłynęły też pieniądze od prywatnych darczyńców na pokrycie kosztów leczenia uzębienia chłopca opuszczonego przez rodziców.

Swoją aktywnością młodzi ludzie i ich wychowawcy, mieszkańcy powiatu oraz pracownicy firm prywatnych udowadniają, że są wrażliwi na problemy innych i że mają wielkie serca. Za podzielenie się radością i dobrem uczestnicy akcji otrzymali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2015”. Otrzymało je kilku mieszkańców powiatu, którzy nie chcieli publicznego ujawnienia swoich nazwisk oraz Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół w Zimnowodzie, Szkoła Podstawowa w Wycisłowie, Zespół Szkół w Szelejewie, Gimnazjum w Piaskach, Zespół Szkół w Bodzewie, Przedszkole ENART w Piaskach, Publiczne Gimnazjum w Poniecu, Gimnazjum w Żytowiecku, Zespół Szkół w Pępowie, Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Przedszkole nr 1 w Gostyniu, Przedszkole „BAJKA”, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Zespół Szkół w Starej Krobi, Szkoła Podstawowa w Sułkowicach, Przedszkole „Pod Świerkami” w Krobi, Przedszkole w Pudliszkach, Beata i Mariusz Konury, Marzena i Andrzej Konieczni, Lucyna Wiśniewicz, Lidia Wiśniewicz, Agnieszka Rochowska, Agnieszka Klupczyńska, Agnieszka Artmańska, Joanna i Paweł Stachowiak, Agnieszka i Andrzej Frąckowiak, Edyta Dawidziak, Katarzyna Andrzejak, Joanna Kaczmarczyk, Daria Cichoradzka, Aldona Majchrzak, Iwona Wabińska, Leszek Skrzypczak, Alicja i Jerzy Data, Joanna Smorowińska, Stowarzyszenie „Biegaj z Krobią WOMEN”, klub karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu, radni gminni i powiatowi z SKW Samorządowej Koalicji Współpracy, Stowarzyszenie „DZIECKO” oraz wolontariat pracowniczy PCPR w Gostyniu.

Wszystkim uczestnikom akcji należą się wielkie serdeczne podziękowania!

Jesteście Rodziną Dobra!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu

Komentarze Jesteście Rodziną Dobra! (0)

      4 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Po pierwsze Rodzina!

„Po pierwsze Rodzina!” – rozstrzygnięcie programu

04 lipca 2022      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało o rozstrzygnięciu III edycji...»
„Rodzina 500+” dla rodziców pracujących za granicą

„Rodzina 500+” dla rodziców pracujących za granicą – kontrola NIK

14 marca 2022      TAGI:         
NIK przeprowadziła w 2021 r. kontrole realizacji zadań wynikających z ustawy o pomocy...»
500+ a nowy okres świadczeniowy

500+ a nowy okres świadczeniowy

25 stycznia 2023      TAGI:         
Od 1 lutego 2023 r. można składać wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy...»

Nabór na studia z zakresu Metodyki i metodologii pracy socjalnej znów otwarty!

24 stycznia 2023      TAGI:         
Uczelnia Korczaka, lider w kształceniu profesji społecznych, ponownie prowadzi nabór...»
Stan zagrożenia epidemiologicznego nada trwa

Stan zagrożenia epidemicznego nada trwa

23 stycznia 2023      TAGI:      
W dniu 23.12.2022 r. zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16grudnia...»