Newsy      

Zakończył się strajk pracowników MOPS w Łodzi

strajk_lodz

fot. socjalni.pl

Podpisaniem porozumienia z pracodawcą i władzami miasta, zakończył się trwający od 11 stycznia br. strajk terenowych pracowników socjalnych i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi.

Porozumienie zostało podpisane po wielu dniach burzliwych negocjacji Komitetu Strajkowego z pracodawcą i władzami miasta. Sytuacją w łódzkim MOPS aktywnie interesował się wicepremier Piotr Gliński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska oraz wojewoda łódzki. Wsparcia protestującym udzielało środowisko pracowników pomocy społecznej, włączając się w ogólnopolskie akcje zmierzające do pozytywnego zakończenia protestu w Łodzi.

Zawarte porozumienie dotyczy wzrostu wynagrodzeń i polepszenia warunków wykonywanej pracy, relacji pracodawcy z zakładową organizacją związkową, zawiera również klauzulę chroniącą uczestników strajku przed ewentualnymi represjami ze strony pracodawcy.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem pracownicy socjalni i koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej otrzymają z dniem 1 czerwca br. podwyżkę do wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 300 zł brutto, a z dniem 1 stycznia 2017 r. podwyżkę do wynagrodzenia zasadniczego w wysokości nie mniejszej niż 200 zł brutto. Do co najmniej 800 zł wzrośnie ekwiwalent za odzież. Pracownicy będą mogli korzystać z zadaniowego trybu pracy. Polepszone maja zostać warunki wykonywanej pracy w zakresie pomieszczeń i ich wyposażenia oraz prowadzonej dokumentacji – w uzasadnionych przypadkach pracownik zwolniony będzie z obowiązku wykonywania kserokopii dokumentów do akt. Porozumienie z pracodawcą zawiera również ustalenia dotyczące trybu przyznawania nagród rocznych oraz nagrody z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Pełna treść Porozumienia zawartego w dniu 11 lutego 2016 roku, dostępna jest na stronie internetowej Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych

Komentarze (6)

      1 + 3 = ?    
Już raz napisałem komentarz (jako lotsy, i nie wiem dlaczego został zignorowany, też mam szlaban?), i powtarzam po raz drugi: nie uwierzę, żeby komentarz sygnowany "angoc" był autorstwa Adrzeja G - pracownika socjalnego. Współpracowałem kilka lat z Andrzejem (jako jeden z redaktorów ops.pl), przyznaję, że nie ze wszystkim się zgadzaliśmy ze sobą (np zupełnie odmienni podchodziliśmy do kwestii regulaminu i konieczności logowania) ale Andrzej zawsze zabiegał o prestiż profesji pracownika socjalnego, aktywnie uczestniczył w pracach "pomarańczowej inicjatywy" inspirował do akcji poparcia itp, i teraz miałby krytykować pracowników socjalnych walczących o poprawę warunków pracy??? To nawet nie jest śmieszne. Uważam, że ktoś kto podszywa się pod Andrzeja posługując się w powyższej wypowiedzi jego nickiem robi zwyczajne świństwo! Nie znam się na necie ale uważam, że takie ludzkie zero podszywające się pod forumowiczów, którzy kosztem czasu, zdrowia i prywatnego życia wnieśli znaczący wkład w rozwój ops.pl - powinni mieć zablokowany dostęp do publicznych wypowiedzi na ops.pl, tak dla przykładu. Chcesz krytykować innych? ok ale nie podszywaj się pod innych! podpisz: np "0" będzie zgodne z prawdą. GRATULUJĘ PRACOWNIKOM W ŁODZI DETERMINACJI I ZWYCIĘSTWA
DODAŁ: Włodzimierz Słomczyński DNIA 07 marca 2016 O 20:51
To jakaś ściema, nie wierzę, że autorem tych słów jest pracownik socjalny Andrzej G (angoc)!!!!!!!!!
DODAŁ: lotsy'' DNIA 06 marca 2016 O 23:21
Przyznam szczeże, ze pracownikom strajkującym trochę się poprzewracało w tyłkach z dobrobytu i chcą jeszcze więcej i więcej aż do upadłego. Dlaczego tak jest, że jesteśmy tak zachłanni? Powinniśmy świecić przykładem dla innych zawodów a nie być zawistni i próżni! WSTYD MI ZA NAS, ŻE TAK POSTĘPUJECIE! Okażcie poikorę i przestańcie się burzyć!
DODAŁ: angoc DNIA 06 marca 2016 O 11:18
w małych OPS sa jeszcze świadczenia rodzinne fundusz my jesteśmy dyskryminowani nam nic się nie należy nie mamy trudnej pracy, nie chodzimy w teren nie stykamy się z tymi samymi ludźmi tak jesteśmy postrzegani a niejednokrotnie na jedenj osobie spoczywa ciężar świadczeń rodzinnych, opiekuńczych, funduszu sekretariatu i innych bo w umowie jest inne polecenia PRZYKRE TO ŻE W PAŃSTWOWEJ FIRMIE PANUJE .........
DODAŁ: BEZ NAZWY DNIA 25 lutego 2016 O 09:55
Przydałoby się więcej wsparcia dla pracowników. Słyszałam od znajomej (podobna"branża") że co pół roku/co rok mają szkolenia. Myślę, że przydałyby się też pracownikom ops bo to trudna (wbrew pozorom) praca a i warunki i oczekiwania petentów ciągle się zmieniają. Mam tu na myśli coś tego rodzaju http://www.sdflodz.pl/szkolenia-personalne.html ewentualnie jakieś wsparcie w postaci wewnętrznych przeszkoleń (jak sobie radzić ze stresem itp.).
DODAŁ: Anna DNIA 17 lutego 2016 O 22:20
Wreszcie ktoś upomniał się o godne wynagrodzenia. Najgorsze jest tolerowanie ciągłej dyskryminacji naszego zawodu.
DODAŁ: Joguś DNIA 12 lutego 2016 O 14:01

ZOBACZ PODOBNE

Bezpłatne szkolenia dla pracowników socjalnych

Bezpłatne szkolenia dla pracowników socjalnych

11 stycznia 2022      TAGI:         
3 stycznia ruszyła rekrutacja na nową turę bezpłatnych szkoleń realizowanych przez...»
Sprzęt komputerowy dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów

Sprzęt komputerowy dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów

04 października 2021      TAGI:         
4 października rusza nabór wniosków na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci zrodzin...»
Kontrole trzeźwości pracowników

Kontrole trzeźwości pracowników

11 stycznia 2021      TAGI:         
W Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii trwają prace, mające na celu uregulowanie...»
Zgłaszanie pracowników DPS na szczepienie COVID-19

Zgłaszanie pracowników DPS na szczepienie COVID-19

04 stycznia 2021      TAGI:         
Dyrektor domu pomocy (DPS) społecznej może podjąć starania w celu zorganizowania...»
Rajd Pracowników Pomocy Społecznej

VI Rajd Pracowników Pomocy Społecznej

08 lipca 2021      TAGI:         
Koło PTTK „Tędy łej”, funkcjonujące w MOPS w Krakowie, w dniach 16-19 września...»
nowa21 » 16 stycznia 2022, 13:12

Pilne! Czy ktoś wie co zrobić w takiej sytuacji?

GOPS_1234 » 16 stycznia 2022, 11:44

Dzierżawa za pszenice

karola ops » 16 stycznia 2022, 09:02

SZO i SP jednocześnie

1burza » 15 stycznia 2022, 21:10

zbiory centralne

karola ops » 15 stycznia 2022, 08:39

Ogrzewanie domu