Newsy         

Minimalne wynagrodzenie w 2020 roku – rekordowa podwyżka płacy!

Rząd przedstawił projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r. Zakłada on wzrost minimalnego wynagrodzenia w roku 2020 do kwoty 2 450 zł, co oznacza wzrost w stosunku do wysokości obowiązującej w roku obecnym o 8,9%, a także relację
do prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na poziomie 46,9%.

Przy wskazanej wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę na poziomie 2 450 zł, kwota minimalnej stawki godzinowej w 2020 r. winna wynosić 16 zł. Planowana kwota wynagrodzenia we wskazanym roku jest analogiczna do kwoty przedstawionej Radzie Dialogu Społecznego do negocjacji.

Przypomnijmy, że minimalne wynagrodzenie za pracę w 2019 r. wynosi 2 250 zł, a minimalna stawka godzinowa – 14,70 zł.

Źródło:
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rady-ministrow/prace-legislacyjne-rm-i/prace-legislacyjne-rady/wykaz-prac-legislacyjny/r5417348296,Projekt-rozporzadzenia-Rady-Ministrow-w-sprawie-wysokosci-minimalnego-wynagrodze.html

Komentarze (2)

      5 + 5 = ?    
Zastanówmy się nad tym, aby nie obciążać gmin czy samorządów. Może zamiast tworzyć społeczeństwo "utrzymanków" należy przyjąć zasadę - jeśli wykazujesz dochód, jesteś zatrudniony w polskiej firmie, wówczas możesz ubiegać się o świadczenia PLUS PLUS PLUS. Zasiłki stałe? No z całym szacunkiem, ale można to naprawdę ograniczyć bo część, większa część to osoby zdolne do pracy tylko leniwe. Nie mówię o osobach, które są chore, czy niedołężne i nie miały wypracowanych lat i dlatego łapią się na zasiłek stały. Potrzebna jest weryfikacja społeczeństwa, a nie dawanie. Nikt nie patrzy aby rząd dał podwyżki pracownikom sektora pomocy społecznej, bo po co? Ich praca jest jedną z najważniejszych prac. Dlaczego? Niejednokrotnie spotykają się z wulgaryzmami i przemocą w stosunku do swojej osoby, bo klient ma wymagania, ale to co oferują pracownicy pomocy społecznej jest regulowane przez rządzących więc niech Ci wszyscy zasiłkowcy i inni idą pod sejm i tam roszczą swoje postulaty.
DODAŁ: Netka DNIA 20 sierpnia 2019 O 13:46
cieszy podwyżka najniższego wynagrodzenia przy drożejącej żywności to super.Tylko martwi mnie jedno , co z kryteriami w pomocy społecznej które są waloryzowane co 3 lata.Podnoszenie kryterium co 3 lata było dobre jak najniższe wynagrodzenie praktycznie stało w miejscu ale obecnie kwota 528 zł na rodzinę to mało szczególnie przy rodzinach które nie maja 500plus. Także 701 dla osoby samotnej , chorej to tez mało. Zachłysnęliśmy się tymi 500 plus i zapomnieliśmy o innych ludziach potrzebujących pomocy. Zostaje tylko specjalny zasiłek celowy a to niestety idzie na barki gminy.
DODAŁ: MG DNIA 20 sierpnia 2019 O 07:15

ZOBACZ PODOBNE

Minimalne wynagrodzenia za pracę w 2020 r. faktem

19 września 2019      TAGI:      
W dniu 18.09.2019 r. zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10września...»

Danina solidarnościowa dla najbogatszych od 2019 roku

25 października 2018      TAGI:         
Niedawno informowaliśmy o pracach nad projektem ustawy o Solidarnościowym Funduszu...»

Pre-konsultacje ASOS na lata 2014 – 2020

10 sierpnia 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zaprasza wszystkich zainteresowanych...»

Ważne zmiany w płacy minimalnej

14 grudnia 2018      TAGI:         
Trwają prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu...»

Będą duże zmiany w płacy minimalnej

05 lipca 2019      TAGI:         
W dniu 4 lipca do pierwszego czytania trafił projekt ustawy o zmianie ustawy o minimalnym...»