Koronawirus a pracownicy pomocy społecznej

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS) w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem, jak również mając świadomość oczekiwań społecznych wystąpiła do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie przewidywanych przez resort środków ochrony pracowników pomocy społecznej, a jak również sposobu wsparcia pracodawców i samorządu w zaistniałej sytuacji kryzysowej.

Kluczowym jest nie tylko czy w ogóle, ale przede wszystkim jakie środki ochrony przewiduje resort dla wskazanej grupy zawodowej w dobie możliwości bezpośredniego kontaktu pracowników pomocy społecznej z osobami potencjalnie zarażonymi koronawirusem.

Federacja zwraca uwagę na możliwość rozpowszechniania wirusa w przypadku braku jasnych procedur we wskazanym zakresie.

Źródło:
https://federacja-socjalnych.pl/images/PDF/zapytanie_MRPiPS_KORONAWIRUS.pdf

Komentarze Koronawirus a pracownicy pomocy społecznej (1)

      2 + 3 = ?    
straciłem 12 tego pracę z powodu epidemi koronowirusa - nigdy nie korzystałem z OPS- u a teraz gdy jestem zmuszony - OPS nie przyjmuje nowych wniosków bo nie ma pracowników - żadnej pomocy .............a nie mamy nawet co jeść. Byłem paro krotnie pod OPSem prosić o pomoc przez demofon - zawsze ta sama odpowiedz nie ma pracownika socjalnego (a to godziny przyjęć pracowników socjalnych są) pozostaje mi i mojej małżonce niepełnosprawnej się zabić.............zero pomocy
DODAŁ: dawid DNIA 30 marca 2020 O 16:22

ZOBACZ PODOBNE

Ustawa „Kamilka” w nowelizacji

Zmiany w pomocy społecznej

23 grudnia 2021      TAGI:      
Z dniem 1 stycznia wejdzie w życie ustawa z dnia 17 listopada 2021 r. o rodzinnym kapitale...»
Osoba czasowo wykonująca obowiązku kierownika GOPS również musi spełniać kryteria przewidziane dla kierownika jednostki

Od 1 stycznia 2022 r. nowe kryteria w pomocy społecznej

27 grudnia 2021      TAGI:      
Przypominamy, że już za kilka dni będą obowiązywać nowe kryteria dochodowe w pomocy...»
webinar_dodatek_weglowy

Dodatek węglowy – nowe zadanie dla gmin/jednostek organizacyjnych pomocy społecznej

18 sierpnia 2022      TAGI:         
W związku ze wzrostem cen na rynku energii, w tym kosztów węgla, ustawą o dodatku...»

Rola Ośrodka Pomocy Społecznej
w zespole interdyscyplinarnym ds. przemocy w rodzinie

01 marca 2011     
Zapraszam do zapoznania się z artykułem Pani Renaty Durdy na temat zespołów interdyscyplinarnych....»

Podyplomowe Studium Organizacji Pomocy Społecznej

21 sierpnia 2011     
Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego zawiadamia...»

Toruń. Bezpłatne poradnictwo dla podmiotów ekonomii społecznej

09 września 2010     
Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne zaprasza do korzystania z bezpłatnego poradnictwa...»
Krzysia83 » 12 grudnia 2025, 14:28

program

karollaa » 12 grudnia 2025, 13:40

przeliczenie dochodu

Aleksandra Owcarz » 12 grudnia 2025, 13:39

podział kosztów wg zadań