Partnerzy

Otwarcie żłobków a zasiłek opiekuńczy dla rodzica

Otwarcie z dniem 6 maja 2020 r. określonych rodzajów placówek – żłóbków, przedszkoli, mogło budzić realne obawy rodziców w sprawie kontynuowania pobierania zasiłku opiekuńczego, który ściśle wiązał się z zamknięciem tychże placówek.

Ustawodawca wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, posiadając świadomość, że nie każdy rodzic będzie chciał, aby jego dziecko stało się od pierwszych dni uczestnikiem organizowanej opieki wydłużył możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego do dnia 24 maja. W dalszym ciągu będzie on przysługiwać rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem

Możliwość, nie obowiązek

Tym samym prawodawca pozostawił rodzicowi pełną swobodę wyboru preferowanego przez niego rozwiązania.

Ministerstwo wyraźnie podkreśla, że umożliwienie przez rząd od 6 maja otwarcia placówek opieki nad najmłodszymi dziećmi jest możliwością, nie obowiązkiem. 

Zapraszamy również do zapoznania się z wytycznymi dla organów prowadzących instytucje opieki nad najmłodszymi dziećmi.

Źródło:
https://www.gov.pl/web/rodzina/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-rowniez-po-otwarciu-zlobka-dowiedz-sie-wiecej

Komentarze Otwarcie żłobków a zasiłek opiekuńczy dla rodzica (0)

      4 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Udziały w spółce a rezygnacja z zatrudnienia

Zasiłek dla osób bezrobotnych w górę

31 maja 2021      TAGI:         
W‌ ‌dniu‌ ‌24‌ ‌maja‌ ‌2021r.‌ ‌zostało‌ ‌opublikowane‌ ‌obwieszczenie‌...»
Przywrócono dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z COVID-19

Przywrócono dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z COVID-19

31 sierpnia 2020      TAGI:         
W dniu 28.08.2020 r. zostały opublikowane dwa wyczekiwane przez rodziców rozporządzenia,...»
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego

13 grudnia 2021      TAGI:      
W dniu 9 grudnia 2021 r. została opublikowana ustawa z dnia 17 listopada 2021 r. orodzinnym...»

I konferencja Gdańskiej Akademii Rodzica

16 września 2016      TAGI:      
W dniu 3 października 2016 r. odbędzie się I konferencja Gdańskiej Akademii Rodzica...»

Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw

28 lipca 2016      TAGI:         
W dniu 26 lipca 2016 r. Prezydent podpisał ustawę z dnia 10 czerwca 2016 r. o zmianie...»

Zasiłek celowy: spełnienie przesłanek nie decyduje o przyznaniu zasiłku

24 października 2011     
Uznaniowy charakter decyzji w przedmiocie specjalnego zasiłku celowego powoduje, żenawet...»