Federacja o projekcie nowelizacji ustawy o pomocy społecznej
Federacja nie zapomina również o pracownikach socjalnych. Zaproponowała nowe brzmienie art 121 ust. 3 a ustawy – niepodzielny dodatek terenowego w kwocie 500zł, wyjątkiem jest zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy – świadczenie ulegałoby podziałowi proporcjonalnie do czasu pracy. Wskazana zmiana zdaje się być od dawna wyczekiwana.
Inną jakościową postulowaną zmianą jest dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni, ale raz w roku.
Darmowa pomoc prawna
Proponowanym novum jest propozycja darmowej reprezentacji pracownika w postępowaniu karnym, w którym uczestniczy w charakterze pokrzywdzonego lub oskarżyciela posiłkowego. Ciężar jej zapewnienia miałby spoczywać na pracodawcy.
Federacja proponuje wiele zmian z pozoru kosmetycznych, ale tylko z pozoru. Proponowane zmiany zdają się być fundamentalne dla wskazanej grupy zawodowej, dlatego gorąco zapraszamy do zapoznania się z całością postulowanych przez federację zmian.
Źródło:
https://federacja-socjalnych.pl/images/PDF/minsterstwo_uwagi_ups.pdf
Komentarze Federacja o projekcie nowelizacji ustawy o pomocy społecznej (4)

Już za chwilę duże zmiany w pomocy społecznej

Federacja reaguje – obowiązek niemożliwy do spełnienia

Trwa nabór na nowe studia dla kadr pomocy społecznej: Deinstytucjonalizacja i rozwój usług środowiskowych

Nieefektywny system pomocy społecznej?

Powołano nową minister rodziny, pracy i polityki społecznej!
