Partnerzy

      Newsy

Projekt: Wolontariat w OPS

Centrum WolontariatuCentrum Wolontariatu informuje, że 1 stycznia 2009 w Słupsku ruszył projekt: „Wolontariat w Ośrodkach Pomocy Społecznej”. Projekt wychodzi naprzeciw problemom OPS w mobilizacji do samodzielnego działania osób korzystających z ich pomocy, powstawaniu postaw roszczeniowych i uzależnienia od otrzymywanej pomocy materialnej.

W ramach projektu przygotowano m.in. szkolenie dla dyrektorów oraz kadry OPS, cykl szkoleń dla pracowników socjalnych przygotowywanych do roli koordynatorów wolontariatu, doradztwo.

Profesjonalnie zorganizowany wolontariat w Ośrodkach Pomocy Społecznej stanowić będzie uzupełnienie pracy socjalnej, pozwoli aktywizować zarówno osoby korzystające z pomocy jak i społeczność lokalną, a wielu osobom umożliwi zaspokojenie swoich potrzeb. Wolontariusze opiekujący się klientami OPS przeciwdziałają ich marginalizacji, są dla nich wzorem aktywne, otwartej postawy. Klienci odpowiednio przygotowani przez pracowników socjalnych mogliby także sami angażować się w działania na rzecz innych, co pomoże w walce z negatywnym zjawiskiem postawy roszczeniowej i przyczyni się do ich aktywizacji społecznej.

Celem projektu jest przygotowanie przedstawicieli instytucji pomocy społecznej do promowania i włączania wolontariatu w działania w zakresie integracji osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Przedstawicielom OPS, uczestniczącym w projekcie udzielimy wsparcia przy wprowadzaniu wolontariatu w działalność ich placówki.

Proponujemy szkolenie dla dyrektorów oraz kadry OPS, cykl szkoleń dla pracowników socjalnych przygotowywanych do roli koordynatorów wolontariatu, doradztwo, materiały promocyjne i informacyjne dotyczące projektu i zarządzania pracą wolontariuszy.

Do współpracy zapraszamy instytucje pomocy społecznej z terenu miasta Słupska i powiatów: słupskiego, bytowskiego, chojnickiego i lęborskiego.

Centrum Wolontariatu
76-200 Słupsk, ul. Sienkiewicza 7/23
www.wolontariat.org.pl/slupsk
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Projekt: Wolontariat w OPS (0)

      1 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Startuje projekt „CAL – Pracownia Inspiracji”

26 stycznia 2012     
Od 2 stycznia 2012 roku CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne wraz z partnerem...»
Nowy tekst jednolity ustawy o pomocy społecznej

Kolejny projekt zmian do ustawy o pomocy społecznej

23 listopada 2017      TAGI:      
Trwają prace nad projektem z dnia 14 listopada 2017r. ustawy o zmianie ustawy o pomocy...»

Projekt: ”DDA w podejściu na K2”

03 lutego 2010     
Stowarzyszenie "OD-DO" serdecznie zaprasza do udziału w projekcie : "DDA...»

Poznań: Projekt Irena Sendler

14 stycznia 2009     
Historia życia Ireny Sendler, która uratowała 2,5 tys. dzieci żydowskich podczas...»

Warszawa: Podziękowanie – projekt EFS

02 stycznia 2009     
Serdeczne podziękowania za współpracę Pracownicom Przedszkola Anglojęzycznego Polish...»

Warszawa: Projekt Irena Sendler

09 stycznia 2009     
Dnia 9 stycznia 2009 roku w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Pani Prezydentowej...»