Program Aktywności Lokalnej a OPS i PCPR
Większa skuteczność działania, wspieranie całej społeczności lokalnej, rozwinięcie szerszej współpracy z innymi lokalnymi organizacjami, większy prestiż – to tylko niektóre z korzyści jakie może OPS i PCPR przynieść wprowadzenie Programu Aktywności Lokalnej (PAL). Więcej na temat PAL dowiedzą się uczestnicy seminarium, które odbędzie się 18 czerwca w Poznaniu.
Program Aktywności Lokalnej to drugie, obok kontraktów socjalnych, narzędzie aktywnej integracji umożliwiające wsparcie i aktywizację osób w ramach pracy z konkretnym środowiskiem (gminą, dzielnicą, sołectwem, itp.). Wdrażanie PAL może być finansowane ze środków EFS w ramach projektów systemowych.
W programie seminarium pn. „Program Aktywności Lokalnej alternatywą dla kontaktów socjalnych w projektach systemowych” zaplanowano wystąpienia: Cezarego Miżejewskiego (radcy w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego) Waldemara Jana (koordynatora PAL Nikiszowiec) oraz Rafała Jaworskiego (animatora lokalnego z Centrum PISOP). Przedstawione zostaną teoretyczne i praktyczne aspekty wdrażania narzędzia PAL, w tym również prawne i finansowe podstawy realizacji Programów Aktywności Lokalnej, przykłady i metodologia stosowania PAL w pracy OPS i PCPR.
Koszt udziału w seminarium wynosi 180 zł za osobę. W przypadku gdy w seminarium weźmie udział więcej przedstawicieli z tego samego ośrodka, opłata za udział kolejnych osób wynosi 150 zł/os.
Zgłoszenia do udziału w seminarium, na specjalnym formularzu (dostępnym na stronie www.pisop.org.pl), prosimy przesyłać najpóźniej do 15. czerwca faksem pod nr tel. 061/851 91 34 lub mailem na adres [email protected] . O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona.
Organizatorami seminarium są Centrum PISOP we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu. Więcej informacji udziela Justyna Schaefer-Kurkowiak pod nr tel. 061/851 91 34 lub mailem na adres [email protected] .
Serdecznie zapraszamy do udziału!
oprac. ops.pl angoc