Archiwalne

ROZWÓJ WOLONTARIATU W OŚRODKACH POMOCY SPOŁECZNEJ NA TERENIE WARMII I MAZUR

„Spinacz” zaprasza pracowników socjalnych, animatorów i kandydatów na koordynatorów pracy wolontariuszy do uczestnictwa w projekcie „Rozwój wolontariatu w Ośrodkach Pomocy Społecznej na terenie Warmii i Mazur”.

"ROZWÓJ WOLONTARIATU
W OŚRODKACH POMOCY SPOŁECZNEJ
NA TERENIE WARMII I MAZUR"

To pierwszy projekt w Województwie Warmińsko- Mazurskim, który zmierza do rozwoju wolontariatu w Ośrodkach Pomocy Społecznej. Jest on odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez OPS podczas przeprowadzonych wywiadów telefonicznych w grudniu 2009r. przez OCW „Spinacz”.

W ramach projektu przeprowadzone zostanie szkolenie pt. „Skuteczna współpraca z wolontariuszem w Ośrodku Pomocy Społecznej” dla pracowników socjalnych, animatorów i kandydatów na koordynatorów pracy wolontariuszy. Szkolenie odbędzie się Olsztynie, w 3 edycjach w następujących terminach: 19-20.05. 2010, 26-27.05.2010, 23-24.06.2010r.

 Osoby uczestniczące w szkoleniu zdobędą podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu: wprowadzania krok po kroku wolontariatu w OPS, skutecznej rekrutacji i motywowania wolontariuszy, szczególnie młodzieży i osób z grupy 50+ do pracy na rzecz ośrodka, przygotowania klientów ośrodka do współpracy z ochotnikiem, aspektów prawnych wolontariatu.

Uczestnicy po zakończeniu szkolenia będą mieli możliwość skonsultować powstałe trudności „na bieżąco” podczas spotkań monitorujących i wspierających. Wolontariusze współpracujący z Ośrodkami Pomocy Społecznej zaangażowanymi w działania projektowe dowiedzą się, czym jest wolontariat, jak budować motywację do pracy wolontaryjnej, jakie mają prawa i obowiązki jako wolontariusze podczas warsztatu „Dlaczego warto być wolontariuszem?”. W ramach projektu zostanie opracowany skrypt z zakresu wprowadzania krok po kroku wolontariatu w OPS, z propozycją procedur oraz niezbędnymi wzorami dokumentów.

Szkolenie pt. „Skuteczna współpraca z wolontariuszem w Ośrodku Pomocy Społecznej” poprowadzi Monika Bełdowska z Centrum Wolontariatu w Warszawie, ekspert wolontariatu w OPS,  z wieloletnim doświadczeniem w skutecznym wprowadzaniu wolontariatu w OPS oraz Marta Urban-Burdalska, psycholog, trener PTP. 

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do  dn. 23 kwietnia 2010r., e-mail: [email protected] , lub fax. (089) 535 77 80, z dopiskiem dla Anny Czepil.

Więcej informacji o projekcie wraz z kartą zgłoszeniową znajduje się na stronie: www.ocop.olsztyn.pl/spinacz . Zainteresowani projektem mogą kontaktować się z Anną Czepil- koordynatorem projektu, tel. 721 777 898, e-mail: [email protected]  .

Projekt „Rozwój wolontariatu w ośrodkach pomocy społecznej województwa Warmiński- Mazurskiego” jest dofinansowany przez Samorząd Województwa Warmińsko- Mazurskiego i prowadzony we współpracy z Centrum Wolontariatu w Warszawie, Miejskim Zespołem Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Olsztynie.

oprac. ops.pl angoc

Komentarze ROZWÓJ WOLONTARIATU W OŚRODKACH POMOCY SPOŁECZNEJ NA TERENIE WARMII I MAZUR (0)

      5 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»