Badania ankietowe ”Stres pomagających”
Zapraszamy do wzięcia udziały w badaniu ankietowym "Stres pomagających". Projekt prowadzony jest przez Wydział Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i sponsorowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ankieta dostępna na stronie www.surveymonkey.com/s/socjalni_w1
Uczestnicy badania biorą udział w losowaniu książek. Badanie dotyczy grup zawodowych, które narażone są nie tylko na typowe konsekwencje stresu w pracy (np. wypalenie zawodowe), ale także na potencjalnie negatywne skutki pracy z osobami, które doświadczają ekstremalnych lub traumatycznych zdarzeń.
Do uczestnictwa w badaniu zapraszamy osoby na co dzień niosące pomoc innym, na przykład pracowników socjalnych, ratowników medycznych, personel zatrudniony na oddziałach ratunkowych, kuratorów sądowych.
Uczestnictwo w badaniu polega na wypełnieniu internetowej ankiety. Należy ją wypełnić dwukrotnie, w odstępie 2-3 miesięcy. Ankieta jest anonimowa. Wymagane jest jedynie podanie adresu e-mail, na który zostanie wysłane zaproszenie do ponownego wypełnienia ankiety.
Ankieta jest dostępna na specjalistycznej stronie, które oferuje bezpieczną transmisję danych: https://www.surveymonkey.com/s/socjalni_w1
Chociaż obecny etap realizowanego projektu ma cel naukowy, to będzie on służył praktycznym działaniom. W kolejnym etapie projektu (w roku 2011 i 2012) przewidujemy wdrożenie internetowych form wsparcia i edukacji dla pracowników, którzy zajmują się pomaganiem osobom doświadczającym ekstremalnych zdarzeń. Będziemy mogli dobrze to zadanie wykonać, jeśli na obecnym etapie uda nam się zebrać reprezentatywne dane. Dlatego, ważne jest, aby informacja o naszym badaniu dotarła do jak największej grupy. Uczestnicy badania biorą udział w losowaniu książek.
Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc. Mamy nadzieję, że poprzez wspólne działanie, jakim jest niniejsze badanie, poprawimy jakość życia i pracy osób, które poświęcają swój czas, energię i zdolności, aby pomagać tym, którzy doświadczyli ekstremalnych lub traumatycznych zdarzeń.
Pozdrawiam serdecznie,
dr hab. Roman Cieślak, prof. SWPS
oprac. ops.pl angoc
Komentarze (0)

Badania lekarskie i COVID-19. Co ze szkoleniami BHP?

„Samorząd dla Rodziny” – trwają prace nad ustawą

Od 1 lutego można już składać wnioski o 500+

„Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”
