Newsy      

Światowa Konferencja Pracy Socjalnej


W dniach 10-14 czerwca 2010 roku pracownicy socjalni ze 110 krajów świata uczestniczą w konferencji w Hongkongu zorganizowanej pod hasłem: Praca socjalna i rozwój społeczny. Światową Konferencję zorganizowały liczne organizacje w tym trzy o zasięgu globalnym: Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej (IASSW), Międzynarodowa Rada Pomocy Społecznej (ICSW) oraz Międzynarodowa Federacja Pracowników Socjalnych (IFSW)

W konferencji w Hongkongu bierze udział ponad 2500 pracowników socjalnych z 110 krajów świata. Po raz pierwszy konferencja organizowana jest przez 3 organizacje o zasięgu globalnym: Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej (IASSW), Międzynarodową Rady Pomocy Społecznej (ICSW) oraz Międzynarodową Federację Pracowników Socjalnych (IFSW) we współpracy z sześcioma lokalnymi organizacjami partnerskimi.

\"fot.

W trakcie konferencji w Hongkongu przewidziane jest wystąpienie Pana Sha Zukang – przedstawiciela ONZ ds. gospodarczych i społecznych, który odpowie na pytania dot. realizacji Milenijnych Celów Rozwoju (MCR). Przewidziano m.in. wystąpienia przedstawicieli Urugwaju, Słowenii, Etiopii, Izraela, Nowej Zelandii, Japonii, Chin, USA, RPA, Zimbabwe i Szwecji.

\"fot.

Przygotowano kilkadziesiąt warsztatów tematycznych oraz grup dyskusyjnych w celu określenia globalnych rekomendacji dla pracy socjalnej w kontekście rozwoju społecznego. Intencją organizatorów konferencji w Hongkongu jest inauguracja dialogu między instytucjami oraz organizacjami mającymi wpływ na globalny rozwój społeczny. Wśród tych organizacji oraz instytucji wymieniane są ONZ, inne organizacje o zasięgu światowym a także organizacje regionalne, krajowe oraz rządy i ich instytucje.

\"fot.

Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej
Konferencji w Hong Kongu: www.swsd2010.org

HKC Photo Album – fotoreportaż

Rejestracja uczestników i pierwsze warsztaty

Inauguracja

\"DavidPrezydent IFSW, David N Jones w związku z konferencją w Hongkongu powiedział:  „ Pracownicy socjalni na całym świecie odczuwają skutki społecznej frustracji. Mamy dużo doświadczeń i wiedzy, ale zbyt często debata publiczna oraz  polityczna zdominowana jest wyłącznie przez ekonomistów i teoretyków, którzy nie posiadają takiej jak pracownicy socjalni wiedzy i doświadczenia. Konsekwencją tego są widoczne obecnie globalne katastrofy finansowe oraz problemy społeczne”.  IFSW, tłum. angoc

więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Fotoreportaż z Hong Kongu

Głos IFSW w Hong Kongu

Hongkong 2010: Światowa Konferencja Pracy Socjalnej

Hong Kong 2010

PS. Redakcja serwisu ops.pl nie posiada informacji na temat uczestnictwa w Konferencji w Hongkongu przedstawicieli z Polski. Możliwe, że są tacy przedstawiciele. Zachęcamy ich więc do publikacji swoich wrażeń w witrynie OPS.PL

źródło: www.ifsw.org
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      3 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Egzaminy na superwizorów pracy socjalnej

15 maja 2017      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o wyborze Instytut...»

RODO a monitoring w miejscu pracy

10 lipca 2018      TAGI:      
Wejście w życie RODO przyniosło wiele zmian w podejściu do ochrony danych osobowych....»

Konferencja: Praca socjalna – wyzwania i dylematy. Ujęcie interdyscyplinarne

W dniu 5.12.2017 r. odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod nazwą Praca...»

„Doskonalenie wykonywania funkcji ABI – drugi rok doświadczeń” – konferencja

25 stycznia 2017      TAGI:         
W dniu 26 stycznia 2017 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja...»

Konferencja naukowa z cyklu „Praca socjalna w teorii i działaniu”

12 czerwca 2017      TAGI:         
Katedra Etyki Pracy Socjalnej i Katedra Pedagogiki Ogólnej Instytutu Pracy Socjalnej...»