Newsy

Co powinien uczynić organ, gdy kobieta w trakcie okresu zasiłkowego wyszła za mąż i zgłosiła zmianę w OPS?

prawosocjalne.pl
Tytułowe pytanie dotyczy osoby samotnie wychowującej dzieci, której uprzednio przyznano zasiłek rodzinny na nie. Odpowiedzi udziela w swojej książce "Świadczenia rodzinne w pytaniach i odpowiedziach" Anna Kwapisz. Pełna treść artykułu dostępna jest na portalu PrawoSocjalne.pl

Osoby, którym ustalono prawo do świadczeń rodzinnych, zobowiązane są do niezwłocznego poinformowania organu wypłacającego świadczenia rodzinne o wystąpieniu zmian w liczbie członków ich rodziny, uzyskaniu dochodu, a także o wystąpieniu innych zmian mających wpływ na prawo do świadczeń rodzinnych. Obowiązek powyższy wynika z art. 25 ust. 1 u.ś.r.
Stosowne pouczenie, dotyczące obowiązku niezwłocznego informowania o zmianach, znajduje się we wniosku o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, a także powinno widnieć w pouczeniu w decyzji, w której organ ustalił uprawnienia do wnioskowanych świadczeń…

Pełna treść artykułu: [ tutaj ]

Więcej artykułów na ten temat: www.prawosocjalne.pl
oraz w dziale \’Świadczenia rodzinne\’:
http://prawosocjalne.pl/articles/index/i,47/Swiadczenia_rodzinne.htm

oprac. ops.pl angoc 

Komentarze (0)

      4 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Federacja wnioskuje o zmianę katalogu dochodów w pomocy społecznej

Federacja wnioskuje o zmianę katalogu dochodów w pomocy społecznej

30 czerwca 2020      TAGI:         
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej wystąpiła...»
Federacja składa dalsze uwagi

Federacja składa dalsze uwagi

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej złożyła...»
UODO o dronach

UODO o dronach

19 listopada 2021      TAGI:         
Coraz powszechniejsze w przestrzeni publicznej stało się wykorzystywanie, w tym przez...»
Wzrost minimalnego wynagrodzenia a zmniejszenie etatu

Wzrost minimalnego wynagrodzenia a zmniejszenie etatu

18 listopada 2021      TAGI:      
Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę skutkuje wzrostem całkowitych kosztów pracy....»
Wydłużenie ważności Unijnych Certyfikatów COVID

Wydłużenie ważności Unijnych Certyfikatów COVID

17 listopada 2021      TAGI:         
Dzięki decyzji Ministerstwa Zdrowia dotychczasowe certyfikaty COVID będą ważne jeszcze...»
Agnieszka39 » 29 listopada 2021, 14:23

SUO

muusia » 29 listopada 2021, 14:15

SYGNITY PLAN WYPŁAT WSTECZ

ren » 29 listopada 2021, 12:47

zus z-3