Archiwalne

Świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz postępowanie wobec dłużników alimentacyjnych.


Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych zaprasza na szkolenie pracowników Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej oraz Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie.

Szkolenie obejmuje zmiany od 1 lipca 2011 roku art. 23 ustawy o świadczeniach rodzinnych i art. 15 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów związanych z deregulacją wprowadzoną na mocy art. 52 i 86 ustawy z dnia 25 marca 2011 r. o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz. U z 25 maja 2011 r., Nr 106, poz. 622). Od dnia 18 czerwca 2011 r. w ustawie o pomocy osobom uprawnionym do alimentów dodano art. 8d.

Celem szkolenia jest poznanie sposobu ustalania prawa do świadczenia pielęgnacyjnego – ustalanie zakresu osób uprawnionych, wymaganych warunków uprawniających do tego świadczenia. Uczestnicy poznają sposób ustalania wysokości należności przysługujących do zwrotu przez dłużników alimentacyjnych z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wydawanie decyzji. Podczas szkolenia omówione zostaną najczęstsze problemy widziane z perspektywy Departamentu Świadczeń Rodzinnych MIPS dotyczące świadczeń rodzinnych i świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego.
Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania z nowymi propozycjami zmian przepisów prawnych w zakresie świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego.
Na warsztacie będą udzielane wyjaśnienia na wszystkie przedstawione przez Państwa pytania z zakresu świadczeń rodzinnych i ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów oraz indywidualne konsultacje.

www.instytutsiag.pl

oprac. ops.pl angoc

Komentarze Świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz postępowanie wobec dłużników alimentacyjnych. (0)

      2 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»