Czas na twórczość! – warsztaty arteterapeutyczne jako metoda pracy
W jaki sposób twórczość może wpływać na poczucie sprawczości w codziennym życiu? Jaki jest sens poznawania własnego otoczenia i szukania w nim miejsca do działania? Odpowiedzi na te pytania szukaj w nowych zeszytach „Czas na twórczość. Arteterapia” autorstwa A.Książek oraz "Miejsce gdzie mogą działać. Warsztaty środowiskowe” autorstwa P.Henzlera wydanych przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. W jaki sposób twórczość może wpływać na poczucie sprawczości w codziennym życiu? Jaki jest sens poznawania własnego otoczenia i szukania w nim miejsca do działania? Czy obie te aktywności rzeczywiście mogą zmieniać otoczenie i postawy? Czy arteterapia i warsztaty środowiskowe są dobrym narzędziem wspierania tych, którzy znaleźli się poza społecznością lub są na jej obrzeżach?
Odpowiedzi na te pytania szukaj w nowych zeszytach „Czas na twórczość. Arteterapia” autorstwa A.Książek oraz "Miejsce gdzie mogą działać. Warsztaty środowiskowe” autorstwa P.Henzlera wydanych przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.
Prezentowane zeszyty zbierają doświadczenia warsztatów środowiskowych i zajęć arteterapeutycznych realizowanych w bardzo różnorodnych grupach marginalizowanych m.in. długotrwale bezrobotnych, osób powyżej 50 roku życia, niepełnosprawnych, młodzieży w wieku 15-25 lat. Pokazują jak przeprowadzać takie warsztaty, na co zwracać uwagę, czym są i co mogą przynieść osobom w nim uczestniczącym. Są swoistym kompendium wiedzy praktycznej i doświadczeń pozwalającym na rozpoczęcie pracy tymi metodami.
Zeszyty powstały w ramach projektu „Aktywna i twórcza polityka społeczna jako narzędzie integracji społecznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zapraszamy do lektury. Zeszyty dostępne są na stronie www.mlis.cal.org.pl w zakładce publikacje – biblioteka MLIS.
oprac. ops.pl angoc
Komentarze (0)

Rejestracja czasu pracy a dane biometryczne

Zakrywanie ust i nosa obowiązkowe w pracy

Tytuł pracownika miesiąca a kodeks pracy

Innowacyjne państwo – role obywateli i administracji
