Newsy      

Spotkanie Klubu Pracownika Socjalnego

Pracownicy socjalni i praca socjalna w Polsce. Między służbą społeczną a urzędem„. Pan dr Marek Rymsza, w trakcie prezentacji poinformował, że inspiracją do napisania tej książki były przeprowadzone uprzednio badania na reprezentatywnej grupie pracowników socjalnych w Polsce. Zarówno badania, jak prezentowana publikacja powstały w ramach projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy społecznej”.

Jaki jest współczesny pracownik socjalny w Polsce? Czego oczekuje grupa zawodowa pracowników socjalnych? Czy należy oddzielić wypłatę świadczeń finansowych i zlecanie różnorodnej pomocy usługowej od praktykowania pracy socjalne ( metody indywidualnego przypadku, metody pracy z grupą, metody pracy  ze środowiskiem lokalnym)? Na te i wiele innych pytań próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy spotkania Klubu Pracownika Socjalnego z autorami książki poświęconej osobom świadczącym profesjonalną pracę socjalną w publicznym i pozarządowym systemie pomagania osobom i społecznościom lokalnym.

Druga część spotkania poświęcona była aktualnej sytuacji w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy i Śródmiejskim Ośrodku Opiekuńczym im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy Nr XXXVII/943/2012 z dnia 31 maja 2012 roku, która obecnie opiniowana jest przez Urząd Wojewody Mazowieckiego, przestaną istnieć OPS i ŚOO. Dotychczas realizowane przez te instytucje zadania przejmie z dniem 1 stycznia 2013 roku Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Planowana jest zmniejszenie liczby etatów na realizację dotychczasowych zadań.

Przedstawiciele pracowników socjalnych z Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście w Warszawie poinformowali uczestników spotkania o wydarzeniach towarzyszących uchwaleniu kontrowersyjnej uchwały Rady m. st. Warszawy oraz działaniach pracowników i związków zawodowych obu likwidowanych placówek pomocowych. Uznano za konieczne zajęcie w tej sprawie stanowiska również przez Klub Pracownika Socjalnego. Wiele krytycznych uwag padło pod adresem Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz Międzyzakładowej Komisja Koordynacyjna Nr 4 NSZZ „Solidarność” Ośrodków Pomocy Społecznej m. st. Warszawy. Uczestniczący w spotkaniu pracownicy socjalni z kilku OPS-ów uznali za niewystarczającą przede wszystkim dotychczasową działalność  MKK Nr 4  NSZZ \”Solidarność\” Ośrodków Pomocy Społecznej m. st. Warszawy w sprawie likwidacji dwóch placówek pomocowych na terenie Dzielnicy Śródmieście w Warszawie. Inspirujące dla uczestników spotkania były wypowiedzi przedstawicieli organizacji Inicjatywa Mieszkańców „Warszawa Społeczna”, którzy mają doświadczenie w sprawach kontrowersyjnych uchwał likwidujących warszawskie szkoły, przedszkola, stołówki szkolne.

więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Czym jest Praca Socjalna?

Protest na Facebooku! ( Nie dla likwidacji OPS )

Czerwcowy Klub Pracownika Socjalnego – relacja
( Informacja na stronie ZZP OPS Ursynów )

Klub Pracownika Socjalnego (11.06.2012)
Klub Pracownika Socjalnego` 2012 (18.04.2012)
Klub Pracownika Socjalnego już otwarty (20.03.2012)


https://www.facebook.com/klub.pracownika.socjalnego

info. własna
redakcja ops.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Spotkanie Klubu Pracownika Socjalnego (0)

      4 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Udział Policji przy wykonywaniu czynności przez pracownika socjalnego

Udział Policji przy wykonywaniu czynności przez pracownika socjalnego

14 września 2023      TAGI:         
W dniu 6.09.2023 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych...»
1000 zł dla pracowników socjalnych

Wynagrodzenie pracownika a dostęp do informacji publicznej

05 lutego 2024      TAGI:      
Dostęp do informacji publicznej w kontekście wynagrodzenia pracowników pełniących...»
NIK ostrzega przed próbami wyłudzenia pieniędzy

NIK ostrzega przed próbami wyłudzenia pieniędzy

23 lipca 2024      TAGI:         
Osoby podszywające się pod różne instytucje w celu wyłudzenia naszych danych podejmują...»
Świadczenia z funduszu alimentacyjnego wzrosną o 100%

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego wzrosną o 100%

23 lipca 2024      TAGI:      
W Rządowym Centrum Legislacji pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy opomocy...»

Linki – test

15 lipca 2024     
Więcej informacji o naszej ofercie szkoleniowej znajdą Państwo na stronie internetowej:...»
gosia4 » 24 lipca 2024, 14:06

chorobowe a skończone 50 lat

mycha900 » 24 lipca 2024, 14:00

Powtórka z rozrywki ?

Klaudia3197 » 24 lipca 2024, 13:41

CZYSTE POWIETRZE

referent001 » 24 lipca 2024, 12:40

Nieprzedłużone orzeczenie