Newsy   

Liberałowie schodzą do podziemia?

Nie jest już dostępny plik dźwiękowy opublikowany w serwisie \”Wrzuta.pl\”, który dokumentował wydarzenie jakim było spotkanie pasjonatów liberalnej myśli zorganizowane przez Stowarzyszenie KoLiber z Wojciechem Bartelskim – burmistrzem Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Spotkanie z burmistrzem Wojciechem Bartelskim – współzałożycielem KoLibra zorganizował oddział warszawski tego stowarzyszenia w dniu 8 listopada 2012 roku. Temat: Czy można być liberałem w samorządzie?

Pan Wojciech Bartelski zapoznał uczestników spotkania ze swoimi dokonaniami, które realizuje jako liberał pełniący funkcję burmistrza dzielnicy Śródmieście w Warszawie. Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć, że ich kolega burmistrz skutecznie likwiduje mieszkalnictwo socjalne, stołówki szkolne, mleczne bary, publiczne biblioteki oraz lokalny-samorządowy system pomocy społecznej.

Nagranie ma ponad dwie godziny. Od dnia publikacji we WRZUCIE (koniec ubiegłego roku) zainteresowało się jego treścią ponad 100 użytkowników Internetu. Natomiast z chwilą opublikowania wiadomości z linkiem do tego pliku na Facebooku, Portalu OPS.pl oraz po mailingowej akcji internautów rozpoczętej w sobotę 9 marca 2013 roku zaczęła wzrastać gwałtownie liczba osób, które odsłuchują opublikowany plik dźwiękowy. Dnia 12 marca br. (rano) statystyki WRZYTY odnotowały całkowitą liczbę 350 pobrań tego pliku.

Czego wstydzą się śródmiejscy liberałowie?

Link do pliku, który przestał być dostępny

http://koliberwarszawa.wrzuta.pl/audio/7evpc8wUFMj/stowarzyszenie_koliber_-_spotkanie_z_wojciechem_bartelskim

Od kilku godzin link do pliku z audio zapisem spotkania nie jest już dostępny. Trudno powiedzieć czego bardziej wstydzi się burmistrz? W sprawie likwidacji OPS i ŚOO prawdopodobnie jest to tych kilka zdań, które wypowiedział w nagraniu o lewicowej proweniencji menadżerach w osobach rekomendowanych przez SLD dyrektorach OPS i ŚOO, którzy pomogli dokonać personalnej czystki i zlikwidować zakładowe organizacje związkowe NSZZ \”Solidarność\” w OPS i ŚOO.

Poniżej jedna z Facebook relacji osoby, która odsłuchiwała nagranie.

– dotrwałam do 30 minuty i tak: \”przez te 6 lat zrobiłem bardzo wiele rzeczy nie chwaląc się\” \”to co zrobiłem, to zlikwidowałem stołówki w szkołach, nie wszyscy to zrobili, tylko ci co mieli jaja, reszta się bała\” \”z tej 1/3 – [budżetu] 1/4 to jest opieka społeczna, socjalna i cały ten socjal a 1/4 to jest kultura, jakieś tam biblioteki, jakieś tam drobniejsze sprawy\” \”jako jedyna dzielnica nie zgłosiłem się do programu budowy mieszkań komunalnych\” \”i przy okazji [łączenia dwóch różnych instytucji pomocy społecznej] wyrzuciłem wszystkich związkowców, co też się im nie spodobało (…) Solidarność wysyłała wiele listów do pani prezydent, co nie ukrywam sprawiło mi dużą satysfakcję, ponieważ tak się dziwnie złożyło, (…), że najgorsi, najsłabsi, najbardziej leniwi i roszczeniowi, to byli członkowie związków (…) im ktoś był wyżej w związku tym był większą mendą i obibokiem\” \”jest wiele ludzi starszych co nie jest oczywiście tak naturalne, ale tak jest\” Biblioteki: \”trzy zaśniedziałe placówki, gdzie siedzi pani w kapciach (…) posadzić tam fajna młodą dziewczynę\” \”nie lubią mnie squattersi i to całe towarzystwo, nawet piosenkę o mnie śpiewają, co mi się bardzo podobało\” \”squaty są bardzo pożyteczne, są jak mrówki w lesie\” \”eksmitowałem (…) pijaków, nierobów i takich co to nikomu ich nie jest żal\” \”wszyscy to przyjęli, …płacą wyższe kwoty i radzą sobie\” \”bar mleczy to komuna, a jeśli już musi gdzieś być, to niech będzie w takim miejscu, gdzie nikomu nie wadzi\”. Zyski, wydajność, polityka racjonalności… itd., itp.

Więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Burmistrz dyskryminuje związkowców

źródło: info. własna oraz Internet
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      3 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Emerytury w górę! Czeka nas podwyżka i 14. emerytura

Emerytury w górę! Czeka nas podwyżka i 14. emerytura

25 stycznia 2021      TAGI:         
Sejm przyjął ustawę ws. waloryzacji rent i emerytur. Tym samym od 1 marca 2021 r.najniższa...»
Federacja w sprawie dodatków dla asystentów rodziny

Federacja w sprawie dodatków dla asystentów rodziny

25 stycznia 2021      TAGI:         
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej wystąpiła...»
"Samorząd dla Rodziny” - trwają prace nad ustawą

„Samorząd dla Rodziny” – trwają prace nad ustawą

20 stycznia 2021      TAGI:         
Trwają prace nad projektem ustawy o polityce prorodzinnej jednostek samorządu terytorialnego...»
Od 1 lutego można już składać wnioski o 500+

Od 1 lutego można już składać wnioski o 500+

20 stycznia 2021      TAGI:         
Z dniem 1 lutego 2021 r. można już składać drogą elektroniczną wnioski o ustalenie...»
„Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”

„Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”

19 stycznia 2021      TAGI:      
Do 5 lutego można składać wnioski w ramach programu „Pokonać bezdomność. Program...»
Aga.Ops » 25 stycznia 2021, 21:01

PIT 4r

Darek Solawa » 25 stycznia 2021, 17:04

Czy może ktoś mi pomóc

Marian » 25 stycznia 2021, 16:45

wycofanie wniosku