Mediacje rodzinne
Szkolenie ma charakter warsztatowy, uczestnicy zapoznają się także z konstruowaniem projektów mediacyjny, zastosują w trakcie ćwiczeń indywidualnych i grupowych poznane techniki i metody pracy mediatora. Szczególnie zapraszamy osoby pracujące z dziećmi i rodzinami w konflikcie, w sytuacji kryzysu – wychowawców, pedagogów, psychologów, terapeutów. W trakcie szkolenia uczestnicy praktycznie zapoznają się z teorią i praktyką mediacji rodzinnych.
Program:
1. Psychologia konfliktu, dynamika konfliktów w rodzinie.
2. Mediacje rodzinne – definicja i podstawowe zasady mediacji.
a. neutralność, bezstronność, poufność, dobrowolność
b. mediacje w sprawach rodzinnych
3. Zastosowanie mediacji; ocena sytuacji konfliktowej, gotowości do podjęcia mediacji, ocena zagrożenia przemocą w rodzinie.
4. Przeciwwskazania do zastosowania mediacji.
5. Mediacja a terapia.
6. Praktyczne aspekty mediacji w sprawach rozwodowych i opiekuńczych.
7. Model Moore’a.
8. Etapy mediacji.
9.Osoba mediatora i jego zadania.
10. Metody i techniki w mediacji rodzinnej.
11. Techniki komunikacyjne neutralizowania konfliktu i budowania współpracy
12. Dzieci w mediacji a. mediacje w sprawach dotyczących dzieci b. dzieci w sytuacji separacji, rozwodu.
13. Przemoc w rodzinie.
14. Prawne aspekty mediacji w sprawach rodzinnych.
15. Etyka zawodowa mediatora.
Prowadząca szkolenie: Dorota Werner – psychoterapeutka, certyfikowany instruktor i specjalista terapii uzależnień Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego, opiniuje na potrzeby orzecznictwa sądowego w sytuacji nadużyć seksualnych. Pracuje z osobami indywidualnymi i rodzinami integrując podejście ericksonowskie i podejście systemowe. Specjalizuje się w terapii zaburzeń odżywiania – anoreksja i bulimia, zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii zaburzeń seksualnych, interwencji kryzysowej I terapii ofiar przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej, osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i współuzależnionych, DDA. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Opolskim oraz Studia Podyplomowe w zakresie Seksuologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Studium Pomocy Psychologicznej – Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – Instytut Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Szkole Terapeutycznej Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, Terapia Rodzin – Polski Instytut Ericksonowski, Terapia Małżeństw i Par – Polski Instytut Ericksonowski, Studium metod pracy z ofiarami przemocy seksualnej, ich rodzinami i opiekunami – Fundacja Dzieci Niczyje, Studium Opiniowania Psychologiczno-Sądowego – Fundacja Dzieci Niczyje.
Terminy szkolenia: 08.06.2013
Godziny zajęć: 9:00-16:00
Cena: 300 zł
www.dcp.wroclaw.pl
oprac. ops.pl angoc