Newsy

START BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ DLA PIELĘGNIAREK Z MAŁOPOLSKICH DPS


W piątek 24 maja rozpoczęły się szkolenia specjalizacyjne dla pielęgniarek pracujących w małopolskich domach pomocy społecznej realizowane w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”. Dzięki nim za dwa lata przybędzie w Małopolsce ponad 40 specjalistek w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego i psychiatrycznego.

Jednym z celów projektu dofinansowanego w 85% ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy jest podniesienie jakości usług pielęgniarskich świadczonych na rzecz mieszkańców małopolskich domów pomocy. Organizowane na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie szkolenia specjalizacyjne, jak również kursy kwalifikacyjne, które rozpoczęły się w weekend 18-19 maja, umożliwią podwyższenie kwalifikacji zawodowych i zdobycie nowych umiejętności praktycznych przez łącznie ponad 130 uczestniczek, z czego blisko 100 rozpoczęło kształcenie w tym miesiącu. Realizatorem wszystkich form kształcenia jest Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych Sp. z o.o. w Rzeszowie.

– To duża szansa dla pielęgniarek pracujących w DPS-ach – mówi Rafał Barański, Zastępca Dyrektora ROPS w Krakowie. – Przygotowując projekt do realizacji zwróciliśmy uwagę na to, że dotychczasowa oferta szkoleniowa skierowana do tej grupy pracowników DPS jest stosunkowo uboga. Praca pielęgniarki w domu pomocy jest trudna i wymaga stałego doskonalenia umiejętności zawodowych. Jednocześnie dostęp do oferty szkoleniowej jest utrudniony ze względu na wysokie koszty kursów kwalifikacyjnych i szkoleń specjalizacyjnych. Dlatego też zdecydowaliśmy się na opracowanie specjalnej oferty dla tej grupy zawodowej, dzięki czemu pielęgniarki pracujące w małopolskich DPSach mają możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć edukacyjnych.

Szkolenia specjalizacyjne będą trwały blisko 20 miesięcy, a ich uczestniczki w 2015 roku przystąpią do egzaminu państwowego, który potwierdzi ich specjalistyczne kwalifikacje. Kursy kwalifikacyjne w dziedzinach pielęgniarstwa opieki długoterminowej i pielęgniarstwa psychiatrycznego będą trwały 6 miesięcy i zakończą się wewnętrznymi egzaminami.

W ramach szkoleń i kursów pielęgniarki zdobywają wiedzę teoretyczną, ale mają także zajęcia praktyczne – uczestniczki zapoznają się z podstawami psychologii, socjologii, prawa, a także z szeregiem zagadnień ogólnych i specyficznych dla danej dziedziny pielęgniarstwa. Staże będą odbywać się w oddziałach szpitalnych, zakładach opiekuńczo-leczniczych, domach pomocy społecznej.


więcej na ten temat w serwisie ops.pl


Zastrzyk finansowy dla małopolskich domów pomocy społecznejoprac. ops.pl angoc

Komentarze START BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ DLA PIELĘGNIAREK Z MAŁOPOLSKICH DPS (0)

      2 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

„Dobry start”

„Dobry start” – start

03 lipca 2023      TAGI:      
1 lipca ruszył nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Dobry start”,...»
„Dobry Start”

„Dobry start” czas start!

03 lipca 2024      TAGI:   
Już 1 lipca rusza nabór wniosków w ramach kolejnej edycji programu „Dobry start”. Wnioski...»
Na Uczelni Korczaka ruszyła rekrutacja na nową turę szkoleń dla pracowników socjalnych

Na Uczelni Korczaka ruszyła rekrutacja na nową turę szkoleń dla pracowników socjalnych

06 października 2023      TAGI:         
Z początkiem września ruszyła rekrutacja na nową turę bezpłatnych 2-dniowych szkoleń...»
Sport na start

„Sport na start”

14 kwietnia 2023      TAGI:         
Fundacja BGK jest organizatorem programu „Sport na start”. Program ma na celu kształtowanie...»

Linki – test

15 lipca 2024     
Więcej informacji o naszej ofercie szkoleniowej znajdą Państwo na stronie internetowej:...»
Mixonek1 » 20 lipca 2024, 23:09

Akcesoria termoaktywne idealne na prezent

raffas » 20 lipca 2024, 12:28

dodatek samotna matka

oiranda » 19 lipca 2024, 20:36

Erotyczne Spotkania