Newsy         

Finału likwidacji OPS i ŚOO cd.

Warszawski Tramwaj

Pracownicy Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście w Warszawie wyjechali wczoraj na tradycyjną „Integrację”. Tymczasem redakcja serwisu ops.pl dotarła do informacji o kolejnym etapie „Likwidacji OPS i ŚOO” – instytucji, które realizowały zadania pomocy społecznej dla mieszkańców warszawskiej Dzielnicy Śródmieście do końca grudnia 2012 roku.

Etapem tym jest korespondencja między warszawskimi VIPami: Interpelacja Radnego m.st. Warszawy – Andrzeja Kropiwnickiego oraz Odpowiedź Zastępcy Prezydenta m. st. Warszawy – Włodzimierza Paszyńskiego.

Interpelacja Radnego m. st. Warszawy

Jak można się było spodziewać w sygnowanym przez Pana Paszyńskiego piśmie, pojawiają się treści mocno dyskusyjne i mijające się z prawdą. Zwłaszcza początek pisma to typowo urzędowe nic nie znaczące słowa.

Odpowiadając na pytanie o przyczyny ignorowania prawomocnych wyroków Sądu Okręgowego p. Paszyński pisze, że od momentu zgłoszenia gotowości do podjęcia pracy przez przywróconych pracowników „podejmowane były czynności prawem przewidziane, umożliwiające ich ponowne zatrudnienie”- nie udało nam się ustalić jakie to karkołomne zmiany organizacyjne i reorganizacja jakich komórek zajęły Dyrekcji CPS czas od 15 kwietnia do końca maja. Jednocześnie „trwały rozmowy, zmierzające do zawarcia pozasądowych ugód z pracownikami, którzy uzyskali korzystne dla nich wyroki”. Tak naprawdę odbyła się tylko jedna taka rozmowa i trwała może 30 min, a biorąca w nich udział jedna! pracowniczka została zastraszona m.in. rychłym zwolnieniem dyscyplinarnym i pod presją zrezygnowała z powrotu do pracy! Zatem trudno jest ustalić, co rzeczywiście spowodowało tak rażące opóźnienia w realizacji wyroków Sądu Okręgowego.

Odpowiedź Ratusza

Prezydent Paszyński nie obawia się nawet chwalić, iż CPS wymaga od przywracanych wykonywania bezsensowych czynności: „…pracownik, który złożył oświadczenie o niezwłocznym dostarczeniu prawomocnego wyroku…”, „Do dwóch przywróconych pracowników zostały wysłane pisma z prośbą o dostarczenie prawomocnego wyroku…” – Centrum nie ma prawa wymagać dostarczenia wyroku, bo od tego ma pełnomocników! Można zatem uznać to za nękanie przywracanych pracowników.

Z naszych źródeł wiemy również, iż CPS wymaga od powracających wypełniania dokumentów, jakie składają osoby nowo zatrudniane, łącznie z nową umową o pracę! – czyżby światła Dyrekcja Nowej Jakości Pomagania nie wiedziała, że dokumenty te w sytuacji osób przywracanych do pracy na mocy wyroku sądu, nie mają żadnej mocy prawnej?

Odpowiedź Ratusza cd.

Pan Paszyński dużo miejsca poświęca wyjaśnieniu Radnemu Kropiwnickiemu, że „…przepisy prawa pracy nie pozwalają na dopuszczenie pracowników bez aktualnego zaświadczenia od lekarza…”
– wiemy, że przynajmniej niektóre zaświadczenia lekarskie osób przywracanych do pracy są nadal ważne, a i tak muszą oni robić teraz nowe badania – najprawdopodobniej tylko po to, aby odwlec ich faktyczny powrót do pracy.

Odpowiedź Ratusza cd.

I na koniec kwintesencja: Zastępca Prezydenta Miasta pisze o „kontrowersyjności wydanych przez Sąd Okręgowy rozstrzygnięć”!
– arogancja obecnej władzy pozwala jej nawet na podważanie wyroków niezawisłych sądów! Na szczęście niedługo wybory…

Jeszcze dwie osoby czekają na wyroki Sądu Okręgowego, a zatem…

CDN

Komentarze (0)

      3 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Emerytury w górę! Czeka nas podwyżka i 14. emerytura

Emerytury w górę! Czeka nas podwyżka i 14. emerytura

25 stycznia 2021      TAGI:         
Sejm przyjął ustawę ws. waloryzacji rent i emerytur. Tym samym od 1 marca 2021 r.najniższa...»
Federacja w sprawie dodatków dla asystentów rodziny

Federacja w sprawie dodatków dla asystentów rodziny

25 stycznia 2021      TAGI:         
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej wystąpiła...»
"Samorząd dla Rodziny” - trwają prace nad ustawą

„Samorząd dla Rodziny” – trwają prace nad ustawą

20 stycznia 2021      TAGI:         
Trwają prace nad projektem ustawy o polityce prorodzinnej jednostek samorządu terytorialnego...»
Od 1 lutego można już składać wnioski o 500+

Od 1 lutego można już składać wnioski o 500+

20 stycznia 2021      TAGI:         
Z dniem 1 lutego 2021 r. można już składać drogą elektroniczną wnioski o ustalenie...»
„Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”

„Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”

19 stycznia 2021      TAGI:      
Do 5 lutego można składać wnioski w ramach programu „Pokonać bezdomność. Program...»
Aga.Ops » 25 stycznia 2021, 21:01

PIT 4r

Darek Solawa » 25 stycznia 2021, 17:04

Czy może ktoś mi pomóc

Marian » 25 stycznia 2021, 16:45

wycofanie wniosku