Partnerzy

      Newsy         

Apel w sprawie podniesienia poziomu bezpieczeństwa kadry pomocy społecznej

Władysław Kosiniak-Kamysz.

Pełna treść wystąpienia „Apel w sprawie podniesienia poziomu bezpieczeństwa kadry pomocy społecznej” dostępna jest na stronie internetowej MPiPS.

Źródło: mpips.gov.pl

Komentarze Apel w sprawie podniesienia poziomu bezpieczeństwa kadry pomocy społecznej (8)

      1 + 4 = ?    
popieram cię tereso też pracuje ponad 20 lat w pomocy społecznej jestem już zmęczona żadnego szacunku
DODAŁ: ęla DNIA 20 maja 2015 O 11:15
Jestem pracownikiem socjalnym od 20 lat. Moja wieloletnia praktyka pracy w tym zawodzie podpowiada rządzącym dobre rozwiązanie, a mianowicie emerytura tak jak dla funkcjonariusza służb mundurowych, bo pracownik socjalny pracujący w terenie mający ponad 60 lat to chyba obciach dla rządzących i zagrożenie życia w codziennych sytuacjach wykonywania tego zawodu na co dzień. Pozdrawiam. Tessa
DODAŁ: Teresa DNIA 19 maja 2015 O 14:55
Apel za apelem, a znów kolejny pracownik socjalny wylądował w szpitalu pobity w rejonie pracy socjalnej. Niski prestiż zawodu, niskie płace i zły odbiór pracowników socjalnych przez ludzi korzystających z pomocy. Nadstawiamy głowy za decyzje socjalne państwa.
DODAŁ: Zbigniew DNIA 14 maja 2015 O 20:47
Jak zwykle przed wyborami troska o pracowników
DODAŁ: beata DNIA 08 maja 2015 O 13:41
Apel Ministra jest naszym głosem! Warte podkreślenia jest, że Apel Ministra ws. bezpieczeństwa zawiera niemal wszystkie rekomendacje, które wypracowali uczestnicy zespołów zadaniowych (trzech grup roboczych). Uczestnikami tych grup byli przedstawiciele środowiska pomocy społecznej reprezentujący kadrę kierowniczą oraz szeregowych pracowników. Tworzącymi rekomendacje byli również przedstawiciele środowiska naukowego, którzy kształcą kadry służb społecznych w Polsce. Te rekomendacje były konsultowane w grupach roboczych, między tymi grupami oraz w trakcie drugiej debaty w MPiPS. Prace trwały ponad 2 miesiące, polegały one na e-meilowym zgłaszaniu propozycji do koordynatorów każdej z grup, utworzeniu listy postulatów w każdej z grup, omówieniu w trakcie drugiej debaty w MPiPS wszystkich zgłoszonych postulatów/rekomendacji. Większość postulatów została włączona do roboczej wersji dokumentu „Założenia do zmiany w systemie zapewnienia bezpieczeństwa dla pracowników pomocy społecznej”. Robocza wersja tego dokumentu była konsultowana z uczestnikami trzech grup roboczych, którzy mogli do jego treści wnosić korekty, uwagi, propozycje zmian. Ostatecznie powstała finalna wersja tego dokumentu (tekst, tabelki, załączniki), która uwzględnia wypracowane rekomendacje w trzech obszarach: konieczne zmiany w prawie, zmiany organizacyjne (warunki pracy) oraz kształcenie – szkolenia. W oficjalnym Apelu Ministra pojawiło się większość wypracowanych przez grupy robocze rekomendacji. Nie dostrzegłem w nim tylko, moim zdaniem bardzo ważnej rekomendacji, która dotyczy tworzenia regionalnego systemu wsparcia prawnego i psychologicznego w sytuacjach kryzysowych, traumatycznych dla pracowników. Możliwe, że uznano, iż są to zadania, które realizuje już sieć ROPS i PCPR? W tej kwestii miałem swój własny pomysł – „bon dla pracownika”, który można wykorzystać w wybranej kancelarii adwokackiej lub gabinecie psychoterapeuty. Pierwsza Debata w MPiPS https://wpis.irss.pl/bezpieczenstwo-pracownikow/ Druga Debata w MPiPS https://wpis.irss.pl/spotkanie-w-mpips-ws-bezpieczenstwa-pracownikow-pomocy-spolecznej/
DODAŁ: angoc DNIA 08 maja 2015 O 01:20
Tak trafiła ta informacja, ale nie do burmistrza a na e-maila OPS z prośba o przekazanie burmistrzowi. kpina
DODAŁ: waleczny DNIA 07 maja 2015 O 19:20
Władze samorządowe to mają często inne, ważniejsze zadania niż zajmowanie się pracownikami pomocy społecznej, którzy "rozdają" pieniądze "pijakom i nierobom." Nie dbają nie tylko o bezpieczeństwo, ale też o wynagrodzenia i wyposażenie tych placówek. Które gminy w Polsce mają auta do pracy terenowej dla MOPS?
DODAŁ: Zbigniew DNIA 07 maja 2015 O 10:22
Panie Ministrze nigdy nie będzie dobrze? 1. Pracujemy w trzech małych pomieszczeniach - jak zatrudnimy trzeciego pracownika, to gdzie go posadzimy - na pewno na głowie. 2. Gmina nie chce wozić na wywiady - mamy rowerami - słowa Wójta. 3. Prosimy o archiwum - bo szafy pękają w szwach - bark odzewu. I tak ma większość OPS.
DODAŁ: Malwina DNIA 07 maja 2015 O 09:35

ZOBACZ PODOBNE

Koronawirus a pracownicy pomocy społecznej

16 marca 2020      TAGI:         
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS)...»

Zmiany do Ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów

07 października 2016      TAGI:   
Z dniem 01.10.2016 r. weszły  w życie zmiany do Ustawy z dnia 7 września 2007 r.opomocy...»
Będzie kolejne wsparcie domów pomocy społecznej

Będzie kolejne wsparcie domów pomocy społecznej

24 marca 2021      TAGI:         
Pandemia szczególnie mocno odbija się na domach pomocy społecznej. Wychodząc naprzeciw...»

PIERWSZA W POLSCE SZKOŁA TRENERÓW W POMOCY SPOŁECZNEJ

20 czerwca 2013     
Z ogromną przyjemnością Centrum Szkoleń Profilaktyki i Wsparcia Społecznego HORUS...»

Apel Banków Żywności

12 września 2010     
Federacja Polskich Banków Żywności podczas targów Polagra-Food i Polagra-Tech wdniach...»

Będą zmiany w pomocy społecznej?

13 października 2012     
Kasy zasiłków społecznych, agencje pracy socjalnej oraz usług socjalnych, możliwość...»