SZKOLENIE DLA SPECJALISTEK
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Zawodowego dla Kobiet „Motylarnia” organizuje szkolenie „Metody coachingu rodzicielskiego w procesie wsparcia i asystowania rodzinie”.
Głównym celem pracy z rodziną jest to, aby osiągnęła ona samodzielność i w ramach swoich umiejętności podjęła trud i wysiłek związany z realizacją przypisanych jej funkcji w sposób prawidłowy. Za ich realizację powinni być odpowiedzialni przede wszystkim rodzice. Aby podjęli ten trud muszą doświadczać w tym procesie sukcesów, obserwować efekty własnych działań i mieć poczucie, że mają kompetencje, aby temu sprostać. Problemy finansowe, wychowawcze i inne sprawiają, że nie wierzą, że mogą to osiągnąć. Proponowane szkolenie ma wyposażyć Specjalistki w umiejętności stosowania metod coachingowych. Coaching rodzicielski koncentruje się na poszukiwaniu rozwiązań dla wybranego problemu rodzica, a nie na poszukiwaniu przyczyn. Uwaga nakierowana jest na przyszłość, a nie na przeszłość. Natomiast problem zamieniany jest w cel do realizacji. Coaching rodzicielski ma za zadanie wyzwalać potencjał rodzicielski, wywoływać chęć uczenia się rodzica, rozwijania i pokonywania trudności. Zadaniem osoby prowadzącej coaching (coacha) nie jest dawanie gotowych rozwiązań rodzicowi, podsuwanie pomysłów czy doradzanie tylko pomoc rodzicowi w samodzielnym znalezieniu rozwiązań dla podejmowanego problemu.
ORGANIZATOR
Motylarnia. Ośrodek Rozwoju Osobistego i Zawodowego dla Kobiet
Ul. Szeroka 41
87-100 Toruń
www.motylarnia.edu.pl
DLA JAKICH SPECJALISTEK?
psychoterapeutki, trenerki, psycholożki, pedagożki, asystentki
ZAWARTOŚĆ MERYTORYCZNA SZKOLENIA:
Czym jest coaching rodzicielski?
Jakie są cechy coacha rodzicielskiego?
Bariery osobowościowe i funkcji w wykorzystywaniu metod coachingowych
W jakich sytuacjach możemy stosować coaching?
Czym jest diagnoza przeżycia?
Czym jest problem rodzica? Jakie są jego cechy? Czym różni się od problemu rodzicielskiego?
Czym jest cel rodzica? Jakie są jego cechy? Czym różni się od celu rodzicielskiego?
Czym jest plan realizacji celów rodzica?
Czym są pytania mocy? Jak są tworzone? W jakich sytuacjach? Jaki jest ich cel?
ZAWARTOŚĆ PRAKTYCZNA SZKOLENIA:
w trakcie szkolenia Uczestniczki nabędą umiejętności stosowania następujących metod: diagnoza przeżycia, cel rodzica, pytanie o wyjątki, wizualizacja rozwiązania, skalowanie, racjonalna analiza sytuacji trudnej, wizualizacja i personifikacja problemu, linia czasu, kamienie milowe, pytania o cud, kwiat ról i umiejętności, narzędzie SMART, SWOT i GROW
CO OTRZYMUJESZ?
– materiały ksero z zawartością treści szkolenia
– zaświadczenie o uczestnictwie
– opiekę merytoryczną prowadzącej
– słodki poczęstunek
– 50% zniżki na inną propozycję prowadzoną przez Motylarnię
TERMIN SZKOLENIA
26.09.2015 r. g. 10.00-18.00
TERMINY ZGŁOSZEŃ
18.09.2015 r.
O zgłoszeniu decyduje termin zaksięgowania wpłat zaliczek na konto Motylarni. W przypadku, gdy szkolenie nie odbędzie się z winy organizatora, zaliczki są zwracane. W przypadku nieobecności uczestniczki zaliczki nie zwraca się.
CENA:
150 zł/os. (w tym 80 zł zaliczki)
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
– mailowo: [email protected]
– telefonicznie: 697094805
– przy pomocy formularza dostępnego na stronie https://motylarnia.edu.pl/coaching.szkolenie.htm
Serdecznie zapraszamy!
Komentarze SZKOLENIE DLA SPECJALISTEK (0)

Bezpieczeństwo pracownika socjalnego – stres w sytuacji zagrożenia. Szkolenie online z psychologiem.

Najważniejsze zmiany w ustawie o pomocy społecznej w 2023 r. Szkolenie online.

Pierwsza pomoc przedmedyczna. Szkolenie online z sesją pytań i odpowiedzi.

Szkolenie z zakresu standardów pomocy
Darmowe szkolenie z obsługi komputera i Office
