Warszawa. Seminarium „Wokół edukacji emocjonalnej”
Jednym z wydarzeń inaugurujących obchody jubileuszu Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej jest seminarium „Wokół edukacji emocjonalnej”, które dziś rozpocznie się w Warszawie.
Uczestnicy tego seminarium będą mogli obejrzeć film Urszuli Sochackiej pt. „Nie wolno się brzydko bawić”, który opowiada nieznaną historię hitlerowskiego obozu dla dzieci i młodzieży przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Istotną częścią spotkania będzie dyskusja nad mechanizmem transgeneracyjnego przekazu traumy, znaczeniem wiedzy płynącej z doświadczenia, tych którzy przeżyli głębokie trudności emocjonalne, jak również zastosowanie tej szczególnej wiedzy w przygotowywaniu i prowadzeniu projektów socjalnych odwołujących się do tzw. edukacji emocjonalnej. Seminarium jest organizowane przez Stowarzyszenie Instytut Terapii i Edukacji Społecznej, Polskie Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej, Stowarzyszenie U siebie – At home, Wydział Nauk Historycznych i Społecznych UKSW w Warszawie, Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz MDM Agencja Artystyczna.
Termin: 21 października (środa), godzina 14.00-17.00
Miejsce: Muzeum Niepodległości, Aleja Solidarności 62 w Warszawie.
Informacja o wydarzeniu (PDF)
XXV Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej, który odbędzie się w dniach 21-23 października 2015 r. w Warszawie, jest organizowany pod hasłem „Praca socjalna. Kształcenie. Profesja. Dyscyplina naukowa”. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej PSSPS.
Komentarze Warszawa. Seminarium „Wokół edukacji emocjonalnej” (0)

Dostępność systemu edukacji dla uczniów z niepełnosprawnością słuchu

Coraz więcej wątpliwości wokół CUS
