Partnerzy

      Newsy      

Polityka społeczna wobec osób starszych

W dniu 03.08.2016 r. doszło do kolejnego spotkania Zespołu do spraw opracowywania kierunków polityki społecznej wobec osób starszych, działającego w ramach Rady ds. Polityki Senioralnej. Zespół zajmuje się konsultowaniem projektu założeń strategii polityki społecznej wobec osób starszych do 2030 roku. W spotkaniu wzięły udział: Elżbieta Bojanowska (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Przewodnicząca Rady – prof. Józefa Hrynkiewicz oraz posłanka Małgorzata Zwiercan, Przewodnicząca Komisji Polityki Senioralnej.

Podejmowane działania stanowią formę otwartego dialogu o koncepcji i kształtowaniu polskiej polityki społecznej wobec problemu starości i starzejącego się społeczeństwa.

Źródło: https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,7566,8172,powstaje-polityka-spoleczna-wobec-osob-starszych.html

Komentarze Polityka społeczna wobec osób starszych (3)

      5 + 1 = ?    
Od co najmniej 20 lat nie powstał nowy samorządowy dom pomocy społecznej, taki z prawdziwego zdarzenia, dom non profit, gdzie opieka w już istniejących jest na bardzo wysokim poziomie. Powstaja natomiast prywatne, nastawione na zysk i zdzieranie kasy z e starych i chorych ludzi oraz ich rodzin, to barbarzyństwo i zezwierzęcenie, żeby państwo przymykało na to oczy. Zamiast dbac o istniejące domy pomocy społecznej ( te prawdziwe) to niszczy się je, chociażby przez żebracze zarobki w tych instytucjach, gdzie sumienie i zdrowy rozsądek, to sa ostatnie instytucje właściwie opiekujące się człowiekiem, gdzie nie ma mowy o złym traktowaniu lub sprzeniewierzaniu społecznych środków, dlaczego państwo pozwala na niszczenie przez samorządy ( często bezmyślne, bo za kilka lat będą to dochodowe instytucje)domów pomocy społecznej, odchodzi personel profesjonalny, oddany, niosący najlepsze cechy humanitaryzmu, po upadku tych instytucji, ludziom pozostaną tylko "prywatne przechowalnie" lub umieralnie typu ZOL. Opamiętajcie się decydenci, bo i wy lub wasi bliscy możecie kiedyś szukac azylu na starość, gdzie traficie, ????
DODAŁ: IQ DNIA 22 sierpnia 2016 O 19:51
człowiek stary to zbędny balast, najgorzej mają seniorzy opuszczeni przez bliskich, samotni - nie ma dla nich miejsca w naszej przestrzeni życiowej .....to bardzo smutne, temat tabu, skrzętnie skrywany .mówimy głośno o krzywdzie dzieci, a ludzie starzy kto się nimi zajmie...... też uważam, że polityka społeczna wobec starszych ludzi to abstrakcja!!!!!!
DODAŁ: ktosik DNIA 16 sierpnia 2016 O 13:49
Nie ma żadnej polityki społecznej dla osób starych, chorych, nie wychodzących z domu. Przeżyłam to z rodzicami, wiem o tym moje koleżanki z pracy tez tego doświadczyły.
DODAŁ: Lyla DNIA 15 sierpnia 2016 O 14:22

ZOBACZ PODOBNE

Konkurs – Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych

25 lipca 2017      TAGI:      
  Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej konkurs, którego celem...»
Zaginięcia wśród osób z zespołem otępiennym - jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym?

„Zaginięcia wśród osób z zespołem otępiennym – jak zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym?”

11 września 2023      TAGI:   
W dniu 13 września 2022 r. (środa) w godz. 11.00-15.00 odbędzie konferencja "Zaginięcia...»
Nowy wzór legitymacji dokumentującej niepełnosprawność

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

05 grudnia 2022      TAGI:      
3 grudnia corocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami....»

Socjodemograficzne badanie osób bezdomnych

06 grudnia 2013     
Dnia 6 grudnia br. zostanie przeprowadzone kolejne, doroczne badanie socjodemograficzne...»

Wszczęto procedurę przywracania do pracy osób bezprawnie zwolnionych w ramach likwidacji OPS i ŚOO w warszawskiej Dzielnicy Śródmieście

23 maja 2014      TAGI:         
Dyrekcja Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy wszczęła...»

Kampania społeczna o niealimentacji

04 lipca 2016      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej planuje przeprowadzenie kampanii społecznej,...»