Partnerzy

Czy pracownicy socjalni zatrudnieni w Ośrodkach Pomocy Społecznej mogą przeprowadzać wywiady środowiskowe na zlecenia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie?

 

Pracownik socjalny zatrudniony w Ośrodku Pomocy Społecznej może przeprowadzać wywiady środowiskowe na potrzeby ośrodka, w którym pracuje lub na zlecenie ośrodka znajdującego się na terenie innej gminy w momencie, kiedy mieszkaniec tejże gminy przebywa, zamieszkuje poza terenem gminy. W takich sytuacjach ośrodki wnioskiem o udostępnienie danych osobowych zgłaszają konieczność przeprowadzenia wywiadu środowiskowego w części zgodnej oczekiwaniami.

Pracownicy socjalni zatrudnieni w ośrodkach pomocy społecznej nie przeprowadzają wywiadów środowiskowych na potrzeby Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie.

Na zgłoszenie PCPR pracownik socjalny udaje się pod wskazany adres, tam może sporządzić wywiad środowiskowy z rodziną na obowiązującym druku – na własny użytek. Później na podstawie tego wywiadu sporządza analizę lub opinię i dopiero ją przekazuje do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Nie przesyła się druków wywiadów środowiskowych.

Komentarze Czy pracownicy socjalni zatrudnieni w Ośrodkach Pomocy Społecznej mogą przeprowadzać wywiady środowiskowe na zlecenia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie? (1)

      4 + 2 = ?    
A jak z aktualizacją wywiadu osoby przebywającej w Powiatowym Środowiskowym Domu samopomocy. Ustawa daje kompetencje pracownikom socjalnym PŚDS, a po zmianach także pracownikowi socjalnemu PŚDS. Czy PCPR może wymagać takiego wywiadu od pracownika GOPS, kiedy osoba zamieszkuje na terenie powiatu podległego kompetencyjnie temu PCPR, ponadto PŚDS też jest jednostką podległą powiatowi. Zaznaczam, że nie chodzi o wywiad dot. skierowania do PŚDS tylko o aktualizację.
DODAŁ: IMA DNIA 15 maja 2023 O 09:20

ZOBACZ PODOBNE

W jakich przypadkach zawieszamy decyzję w pomocy społecznej?

09 sierpnia 2017      TAGI:      
  Zgodnie z art. 106 ust 5. w związku z art. 11, 12 i art. 107 ust. 5 Ustawy...»

Dylematy etyczne pracy w pracy socjalnej i pomocy społecznej

24 maja 2016      TAGI:   
Przez konflikt wartości rozumie się sytuację, w której określone wartości wykluczają...»

Jak długo trzeba czekać na otrzymanie pomocy społecznej po złożonym wniosku?

Przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego i Ustawy o pomocy społecznej określają...»

Właściwość miejscowa organu do udzielenia świadczeń z pomocy społecznej

Właściwość miejscową należy rozumieć jako zdolność organu do rozpatrywania...»