Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło otwarty konkurs ofert w ramach Programu Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020.
Ogłoszenie dotyczy 3 konkursów ofert:
1. „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym – animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego”- edycja 2018 r.”, którego celem jest włączanie i wzmacnianie uczestniczenia w życiu społecznym, jak i zawodowym osób wykluczonych społecznie oraz rozwój systemu aktywnej integracji poprzez wsparcie jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. Składający ofertę jest zobowiązany jest do realizacji działań obligatoryjnych oraz do wyboru jednego z dwóch typów działań fakultatywnych.
2. „Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu – profesjonalne formy pomocy, ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego – edycja 2018”. Jego celem jest włączanie i wzmacnianie uczestniczenia w życiu społecznym i zawodowym osób wykluczonych społecznie, jak również rozwój systemu aktywnej integracji poprzez wsparcie jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. W ramach konkursu składający ofertę jest zobowiązany jest do realizacji działań obligatoryjnych oraz do wyboru jednego z dwóch typów działań fakultatywnych.
3. „Aktywne postawy młodzieży – podnoszenie kompetencji, przedsiębiorczości i odpowiedzialności w wymiarze środowiska – edycja 2018”. Jego celem jest włączenie i wzmacnianie uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym osób wykluczonych społecznie, jak również rozwój systemu aktywnej integracji poprzez wsparcie jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. Adresatami działań konkursowych są osoby w wieku 15 – 29 lat, które mieszkają na terenie gmin miejskich, miejsko-wiejskich, jak też wiejskich. W grupie docelowej winna znaleźć się młodzież ze środowisk ubogich i zaniedbanych społecznie, w tym młodzież szkolna, studiująca, pozaszkolna, objęta wsparciem organizowanym w ramach centrów i klubów integracji społecznej. Zaproponowane działania mają docelowo wpływać na poprawę sytuacji życiowej tych osób.
Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem:
https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5535,9545,przeciwdzialanie-wykluczeniu-spolecznemu-konkursy-2018.html
Komentarze Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020 (0)

Ministerstwo opracowało nowy wzór wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny

500+ a nowy okres świadczeniowy

Waloryzacja emerytur w 2020 roku

Zmiany w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014–2020
Nowy tekst dot. zadłużenia
